Osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek, często organizują urlop w taki sposób, aby jak najwięcej się zmęczyć. Dla nich jest to prawdziwa przyjemność. Podstawę stanowią więc nie tylko piesze wędrówki, ale także rowerowe. Obecnie istnieje możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych wyprawach rowerowych.

Wycieczka rowerem na Mazurach

mazury na rowerzeZ tego rozwiązania corocznie zaczyna korzystać coraz więcej osób. Firmy, które zajmują się takimi przedsięwzięciami, mają idealnie rozplanowane trasy, które zahaczają o miejsca najbardziej atrakcyjne pod względem zabytków czy najbardziej malownicze pod względem krajobrazów. Na przykład, jedną z takich tras jest mała pętla mazurska, która obejmuje 240 kilometrów na rowerze. Oczywiście trasa jest do przebycia w więcej niż jeden dzień – bo w 6 dni. Wszystko rozpoczyna się w Giżycku. To tam docierają osoby, które zapisały się na wycieczkę. Mają czas na zakwaterowanie się w hotelu, otrzymują mapy. Po zwiedzaniu i noclegu, następnego dnia, pełni sił mogą rozpocząć przygodę. Zobaczą atrakcyjne Mazury na rowerze. Najpierw udadzą się do Sztynorta i pojadą zobaczyć byłą kwaterę Hitlera. Nie ominie ich także słynny Park Miniatur. Następnie malowniczymi ścieżkami można dotrzeć do Kętrzyna – w tamtejszym hotelu zmęczeni po 60-kilometrowej trasie rowerzyści mogą odpocząć i porządnie wyspać się.

mazury na rowerzeAle kolejny dzień to kolejne kilometry – około 52. Zaplanowana trasa obejmuje Reszel – miasteczko, w którym znajduje się zamek biskupów warmińskich. Po drodze można natrafić także na słynną bazylikę, a po intensywnym zwiedzaniu czeka wypoczynek w Mrągowie. Organizatorzy zadbali o to, aby czwarty dzień wyprawy był nieco łagodniejszy. Tego dnia trasa rowerowa obejmuje bowiem raptem 35 kilometrów. Za to chętnie mogą wziąć udział w spływie kajakowym, aż 11-kilometrowym. To prawdziwy dzień aktywnego wypoczynku, wyjątkowo pełny wrażeń. Po noclegu w Krutyni następnie trasa wiedzie do Mikołajek – to kolejne 50 kilometrów na rowerze. Teraz można zdecydować się na dalszą wyprawę rowerową lub też rejs statkiem z Mikołajek do Giżycka. Rejs ten trwa aż 3 godziny, więc będzie to prawdziwy wypoczynek na jeziorze. I tak kończy się 6-dniowa trasa rowerowa po Mazurach. Jak widać, uczestnicy zobaczą wiele ciekawych miejsc i spędzą czas w atrakcyjny sposób.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku z pewnością będą zadowoleni. Nawet osoby, które nie mają najlepszej kondycji, poradzą sobie podczas takiej wyprawy. To dlatego, że trasa została rozplanowana tak, aby obejmowała drogi płaskie, łatwe, bez zbyt wielu wzniesień czy pagórków.