Przygotowując wyprawkę dla pierwszego dziecka trzeba pamiętać o wielu niezbędnych akcesoriach. Przede wszystkim jednak należy zakupić kołyskę oraz całe wyposażenie, które wpływa na komfort dziecka oraz jego sen. Mowa o kocykach, które do pewnego momentu zastępują kołderkę, ponieważ w pierwszych miesiącach życia jest ona zbędna.

Kocyki dobre na spacery

kocyki dla niemowląt minkyWybierając kocyk trzeba pamiętać, że najważniejszym kryterium jest antyalergiczny materiał, który spełni wszystkie potrzeby małego dziecka. Jednak są także inne czynniki warunkujące odpowiedni zakup. Na półkach wielu sklepów dostępne są kocyki wykonane z bawełny, mikrofibry, materiałów polarowych oraz akrylu. Nie wszystkie jednak dedykowane są dla skóry alergicznej. Najpopularniejszym wyborem wśród mam są koce bawełniane oraz polarowe, których połączenie zapewnia jednocześnie odpowiednią wentylację oraz utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. W zależności od temperatur panujących na dworze można zdecydować się na polarowe kocyki dla niemowląt minky, które wypełnione antyalergicznie idealnie nadają się na zimowe spacery oraz te bez bez wypełnienia służące tylko do ochrony przed delikatnym wiatrem.

Na wyposażeniu każdej mamy powinno znaleźć się kilka kocyków, które będą miały inne przeznaczenie, a także zostaną zastąpione na czas prania. Warto wspomnieć, że wymienione tkaniny są odporne na spieranie się oraz nie twardnieją pod wpływem wysokich temperatur. Udając się do sklepów dla niemowląt bądź kupując przez internet należy najpierw dokładnie zapoznać się ze specyfikacją i zwrócić uwagę, czy aby na pewno kocyk jest antyalergiczny. Jest to najważniejsze kryterium podczas wyboru tak ważnego asortymentu, jednak nie jedyne. W zależności od miejsca użytkowania można dobrać inne rozmiary – większe do kołyski, a mniejsze do wózka. Dla nieco starszych dzieci taki kocyk może posłużyć jako mata do zabawy, którą można ze sobą wszędzie zabrać. Jej rozmiary w zupełności starczą, by wyznaczyć miejsce, a jednocześnie zapewni izolację ciepła od zimnego podłoża. Niemowlaki bardzo często narażone są na alergie w pierwszych dniach życia. Dlatego przygotowując się na przyjście dziecka na świat trzeba myśleć o wszystkim.

Zakupując zarówno wyposażenie, jak i ubranka najlepiej wybrać materiały antyalergiczne nienarażające skóry na wysypkę, która jest dla dziecka bardzo niekomfortowa. Poza tym właściwy rozmiar oraz przepuszczanie powietrza to kolejne kryteria, które warto mieć na uwadze. Zapewniają dobre samopoczucie oraz chronią przed zimnem i wiatrem.