Holandia to coraz częstszy kierunek wyjazdów nie tylko turystycznych, ale i zawodowych. Z jednej strony kraina wiatraków, tulipanów i rowerów przyciąga osoby spragnione wypoczynku, a z drugiej dobre warunki pracy przyciągają pracowników, szczególnie tymczasowych na okres letni.

Czy busy do Holandii to dobry pomysł?

busy do HolandiiŻeby dostać się do Holandii możemy wybrać lot samolotem, jazdę samochodem lub przejazd busem. Samolot jest rozwiązaniem trudnym, ponieważ musimy najpierw dojechać do lotniska, a potem z lotniska w Holandii do naszej bazy noclegowej. Jazda samochodem jest mało ekonomiczna, szczególnie jeśli jedziemy sami lub z jednym pasażerem. Wtedy będziemy mieli bardzo wysoki rachunek za benzynę, a jazda po nieznanym terenie zajmie nam więcej czasu. Dlatego też busy do stolicy Holandii, czyli do Amsterdamu, są doskonałym rozwiązaniebusy do Holandiim. Mamy zapewniony komfortowy i szybki transport, a wszystko to w korzystnej cenie. Wybierając busy należy wcześniej sprawdzić jakie firmy transportowe zatrzymują się w naszej miejscowości oraz w jakich terminach to robią. Niektóre firmy potrafią mieć kursy codziennie, a inne tylko raz w tygodniu. Od tego będzie zależało na kiedy możemy zaplanować sobie podróż w obie strony. Warto także odwiedzić stronę internetową przewoźnika, żeby zobaczyć jak wyglądają jego pojazdu oraz jakie ceny proponuje.  Czasem podczas mniejszego obłożenia ruchem zamiast dużych busów jadą małe busiki, w których jest mniej miejsca, więc są mniej wygodne. Sprawdzając ceny trzeba sprawdzić nie tylko koszt samego biletu, ale także dopłaty za bagaż, czy możliwość przewozu zwierząt. Czasem możemy zabrać tyle bagażu ile chcemy, a czasem tylko bagaż podręczny jest w cenie. Planując wyjazd do stolicy Holandii należy także sprawdzić, w którym miejscu się on zatrzymuje. Czy bus jedzie na dworzec główny, czy staje na rogatkach miasta i zawraca do Polski, jak to jest daleko od miejsca naszego noclegu. Warto zawczasu sprawdzić sobie jak wygląda w Holandii komunikacja miejska (autobusy, tramwaje, rowery miejskie) i jak dojechać tam gdzie chcemy.

Wtedy unikniemy błądzenia po mieście, które jest słabym startem podróży. Podsumowując, wybierając busy jako swój środek transportu do Holandii powinniśmy sprawdzić przystanki przewoźników (zarówno w Polsce, jak i w Amsterdamie), jakość ich pojazdów, jak również ceny biletów i godziny oraz dni odjazdów i przyjazdów autobusów. Tak zaplanowany wyjazd wakacyjny do stolicy Holandii z pewnością będzie bardzo ciekawy, podróż wygodna, a droga do celu przejdzie nam bez żadnych problemów.