Opieka nad zwierzętami domowymi to szlachetne i odpowiedzialne zajęcie. Często maluchy już od najmłodszych lat wykazują żywe zainteresowanie tym tematem. Niestety w większości przypadków nie są one świadome balastu zadań, który spada na właścicieli czworonogów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by powoli wdrażać malucha w tematykę zajmowania się psem czy kotem.

Idealny pluszak dla dziecka

pluszak piesNa początek warto jednak sprezentować dziecku przypominającą żywego ulubieńca maskotkę. Istnieje bowiem ogromny wybór pluszowych psów najbardziej znanych i chętnie wybieranych ras. Chyba każdy maluch ma swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, z którym nigdy się nie rozstaje. Przytulanki dziecięce to jedne z najpopularniejszych zabawek. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą przedstawiać wizerunek dowolnego zwierzątka, bohatera bajki lub postaci z ulubionego filmu dziecka. Dzięki temu maluch może wyobrazić sobie, że razem ze swoją zabawką uczestniczy w przygodach rodem z kreskówki. Tego typu zabawy nabierają atrakcyjności, gdy uczestniczą w nich inne dzieci ze swoimi zabawkami! Najlepszym pomysłem na urozmaicenie takich rozrywek jest sprezentowanie maluchom oryginalnych maskotek handmade. Własnoręczne uszycie zabawki gwarantuje unikalność upominku. Jeśli jednak mamie, cioci czy babci brakuje zdolności manualnych, warto postawić na zakup maskotek wykonanych przez innych.

pluszak dla dzieckaIstnieje obecnie wiele internetowych i stacjonarnych sklepów z pluszakami handmade, w których zamówić można zabawkę dostosowaną do wieku oraz upodobań dziecka. Jeśli jego marzeniem jest zabawka przedstawiająca zwierzątko, to najlepszym pomysłem będzie pluszowy piesek lub kotek. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wyróżniała go oryginalna rasa! Pluszak mops dla malucha to znakomity pomysł na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym. Docenią go zwłaszcza te dzieci, które chciałaby mieć w domu pieska, jednak są na to jeszcze za małe. Tego typu zabawka pozwoli im wyobrazić sobie, że opiekują się prawdziwym czworonogiem. Dzięki temu będą lepiej przygotowane na przyjęcie żywego pieska w przyszłości. Dopóki dziecko nie dorośnie do posiadania w domu psa, warto wręczyć mu pluszowy odpowiednik ulubionego zwierzątka.

Wybierając gotową zabawkę ze sklepu, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania. Ważny jest także odpowiedni rozmiar maskotki. Dzieciom do trzeciego roku życia należy kupić zabawki pozbawione małych, łatwych do połknięcia elementów. Materiał, z którego wykonany jest pluszak powinien natomiast być łatwy w konserwacji, co umożliwi częste czyszczenie maskotki.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.pidida.pl!