Stanisław Michalkiewicz to polski prawnik, nauczyciel akademicki, publicysta, ale przede wszystkim pisarz. Publikuje swoje teksty na łamach np. „Gazety Polskiej” lub „Dziennika Polskiego”, ale nie tylko, bo równie często pisze dla serwisu Nowy Ekran. Współpracuje również z Radiem Maryja. Jest autorem kilkunastu książek, a ostatnia z nich ukazała się w 2020 roku i miała tytuł „Zaraza plus”. Prowadzi również swoja autorską stronę internetową i tam regularnie publikuje teksty, nie pobierając opłaty za dostęp.

Książki Stanisława Michalkiewicza

W dobie pandemii powstało wiele książek z motywem zamknięcia i izolacji, a co za tym idzie, coraz głośniej zaczęło być o wszelakich teoriach spiskowych. Wiele osób traktowało pandemię jak celowy zabieg i o tym, można przeczytać w książce Stanisława Michalkiewicza „Zaraza plus”. Autor bezkompromisowo stwierdza, że pandemia będzie trwać tak długo, aż politycy zrealizują wszystkie swoje cele. W dziełach Michalkiewicza często przejawiają się tematy polityczne i religijne, co zapewne jest związane z tym, że swego czasu działał w różnych obszarach, w tym także w polityce. Nieowijający w bawełnę, szczery i dociekliwy – taką właśnie osobą jest Stanisław Michalkiewicz – książki dla patriotów są pisane dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o tym, co się działo i dzieje obecnie, a przede wszystkim nie boją się poznać prawdy.

Autor przedstawia czytelnikom prawdziwy obraz polityki, nie stosując żadnych upiększeń. Michalkiewicz stara się przedstawić odbiorcom scenę polityczną w taki sposób, żeby nie pozostawić żadnych nieścisłości. Z jednej strony to intelektualne wyzwanie, zmuszające do tego, żeby pomyśleć, a z drugiej podsunięcie brzydkiej prawdy pod nos czytelnika. W dziełach Stanisława Michalkiewicza wiele jest polskości i tak właściwie Polska jest głównym tematem jego rozważań. Można się tutaj doszukać postawy patriotycznej poprzez badanie polskiej areny politycznej. Sam autor znany jest ze swojego ciętego humoru, trafnych uwag i otwartego umysłu, który zaskakuje przy obcowaniu z kolejną wydaną książką.

Książki Michalkiewicza cieszą się dużą popularnością. Szokują i pozostawiają pole do dyskusji. Dzieła patriotyczne zazwyczaj budzą jakieś emocje i mają określony cel, który powinien skrystalizować się w narodzie, a twórczość Stanisława Michalkiewicza taka właśnie jest. Wzbudza w czytelnikach ciekawość i chęć poznania prawdy. Jego książki są skierowane przede wszystkim do osób zainteresowanych polityką i tym, co dzieje się na świecie, ale nie tylko, bo laik również świetnie poradzi sobie z lekturą.