Dron to bezzałogowy statek powietrzy, którym kieruje się najczęściej przy użyciu pilota o dalekim zasięgu. Służy on do obserwacji miejsc, które nie są dostępne dla człowieka lub wpływają bezpośrednio na jego bezpieczeństwo. Urządzenie przez dłuższy czas wykorzystywane było głównie w celach militarnych, jednak dzisiaj stosowane są też przez osoby prywatne, laboratoria, naukowców, a także służby ratunkowe.

Dron używany rekreacyjnie

dron dla początkującychDrony posiadają wiele funkcji, które uzależnione są od dobranego osprzętu. Różni się też cena ich zakupu. Z tego typu urządzeń bardzo często korzystają osoby, które chcą wykonać świetnie wyglądające zdjęcia lub filmy. Pozwala na to zamontowana kamera, która zazwyczaj jest wbudowana, jednak można zamienić ją na lepszy model. Istnieje kilka zastrzeżeń związanych ze sterowaniem dronami. W wielu miastach jest zakaz użytkowania tego typu urządzeń dla osób prywatnych, chyba że posiadają one niezbędne pozwolenia. Użytkownicy muszą również uważać, by nie znaleźć się w kontrolowanej strefie powietrznej, gdyż może to przysporzyć wielu problemów i skończyć się nawet karą grzywny oraz zarekwirowaniem sprzętu. Genialne drony dla początkujących osób zazwyczaj nie są w stanie przekroczyć tej bariery i głównie służą do celów rekreacyjnych – można za ich pomocą między innymi oglądać siedliska ptaków i korony drzew.

dron dla początkującychTo najlepszy zakup dla użytkowników, którzy po raz pierwszy mają styczność z tego typu urządzeniem. Produkty wyposażone są w specjalne ochraniacze i uproszczony mechanizm sterowania, który pomaga rozwinąć umiejętności i przygotować do zakupu lepszego sprzętu, bez zbędnych strat finansowych związanych z naprawami. Droższe i bardziej funkcjonalne modele umożliwiają poruszanie się w szerszej strefie, z większą prędkością, stabilnością oraz z lepszą kamerą. To one wykorzystywane są między innymi przez policjantów, ratowników medycznych, a także przez naukowców, którzy muszą błyskawicznie i często niepostrzeżenie dostać się w wyznaczone miejsce i wykonać dokładne zbliżenie na obiekt. Korzystać z dronów mogą zarówno osoby prywatne, przedsiębiorstwa, jak i organy państwowe.

W przypadku pierwszych dwóch często wymagane jest specjalne pozwolenie, jeżeli dron wykorzystywany jest w innych celach niż rekreacyjne lub sportowe. Przed zakupem droższych modeli warto skłonić się ku tym, przygotowanym dla osób początkujących i służącym do nauki. Po wielokrotnym, błędnym lądowaniu produkt nie uszkodzi się tak szybko, a jego koszt jest nawet kilkakrotnie niższy od tych profesjonalnych.