Przejście na dietę wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, wśród których najtrudniejsza jest zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. Wiele osób zniechęca fakt, że będą musiały dokładnie analizować skład wszystkich produktów spożywczych. Dlatego też coraz więcej firm cateringowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje diety pudełkowe. Stanowi to dobre rozwiązanie dla tych, których zniechęca perspektywa spędzania wielu godzin w kuchni, by przygotowywać dietetyczne posiłki.

Dieta zgodna z oczekiwaniami

dieta pudełkowa Zamysłem tego rodzaju diety jest spożywanie codziennie dokładnie takiej samej ilości kalorii, która jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb każdej osoby. W dostępnej na rynku ofercie znajdują się zestawy, które liczą od 1000 do 3000 kcal. Jeżeli dieta pudełkowa zamawiana jest przez internet, za pomocą znajdującego się na stronie kalkulatora oblicza się kaloryczność posiłku. Przy jej ustalaniu pod uwagę brane są takie parametry, jak: płeć, wiek, wzrost, masa ciała, a także to, czy dana osoba jest aktywna fizycznie, czy też prowadzi siedzący tryb życia. Codziennie rano firma cateringowa dostarcza posiłki pod wskazany adres, dzięki temu nie trzeba tracić czasu na dojazd po ich odbiór. W zależności od indywidualnych potrzeb można zamówić opcję dowożenia przez pięć, sześć lub siedem dni w tygodniu. Można również wybrać ilość posiłków – najpopularniejszym wariantem jest zestaw, w skład którego wchodzą trzy posiłki.

dieta pudełkowa Jednak jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do częstszego jedzenia, może skorzystać z opcji zawierającej śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Również w zależności od upodobań i ograniczeń związanych z różnymi dolegliwościami można wybrać dietę wegańską czy bezlaktozową. Cena takiej diety wynosi – w zależności od wariantu – średnio od 30 do 60 złotych za dzienny posiłek, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o zamówieniu cateringu z konkretnej firmy, należy zapoznać się z opiniami z innych klientów. Pozwoli to uniknąć straty pieniędzy i zyskać pewność, że wybrana dieta pudełkowa w Bydgoszczy będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Ponadto wiele firm oferuje możliwość przetestowania wybranej diety przez kilka dni, dzięki czemu można się dowiedzieć, czy odpowiada ona naszym kubkom smakowym.

Diety pudełkowe przygotowywane są ze zdrowych i starannie przygotowanych potraw, o których składzie decyduje dietetyk. Zawierają one wszelkie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki takie, jak: węglowodany, biało oraz witaminy i minerały, dzięki temu są one całkowicie bezpieczne i nie powodują niedoborów. Z tego rozwiązania korzystają także rekonwalescenci, którzy muszą dostosować swój sposób odżywiania do zaleceń lekarza.