Piękne obrazy zawieszone na ścianie w domu, mieszkaniu, czy gabinecie firmowym na pewno korzystnie wpłyną na odbiór pomieszczenia. Unikalna dekoracja może być mała lub duża, pojedyncza lub wyeksponowana wraz z innymi dziełami sztuki. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia oraz stylu w jakim jest urządzone.

Jak i gdzie kupić atrakcyjne obrazy, by móc cieszyć się oryginalną i stylową ozdobą?

młoda sztuka współczesna na aukcjiZdecydowanie warto postawić na obrazy oryginalne, nie zaś na reprodukcje. Wiadomo, że większość z nas nie będzie mieć w domu słynnych słoneczników, czy portretu damy o tajemniczym uśmiechu. Są one po prostu zbyt kosztowne. Każdy też będzie wiedział, że nie jest to oryginał, przez co nie osiągniemy takiego efektu. Reprodukcje bywają także marnej jakości, drukowane na kiepskim papierze, który łatwo się odbarwia i gniecie. Przez to całość z roku na rok prezentuje się coraz gorzej. Czy jednak oryginalne obrazy nie są zbyt drogie? Okazuje się, że piękne dzieła sztuki można nabyć już nawet za tysiąc złotych. Dobrym miejscem na ich zakup są domy aukcyjne, organizujące aukcje i licytacje. Dzięki temu wiemy jaka jest cena wyjściowa dzieła, widzimy też jaki jest na nie popyt – im więcej osób bierze udział w licytacji tym bardziej pożądany jest obraz.

młoda sztuka Często wybierana jest młoda sztuka współczesna na aukcji tego typu. Obrazy młodych malarzy są o wiele tańsze niż te znanych mistrzów. Nie oznacza to, jednak że są gorsze – po prostu osoba początkująca, nie wyrobiła sobie jeszcze nazwiska, więc jej dzieła nie kosztują wiele. Im bardziej sławna się stanie, tym więcej będzie brać na obrazach. Oddawanie swoich dzieł na takie aukcje jest dobrą akcją promocyjną. Wiele osób będzie miało okazję zapoznać się z obrazami, a także zobaczy czy inni będą je chętnie kupować. Zaznaczyć trzeba, że zwykle aukcja jest środkową akcją na większym wydarzeniu. Wszystko zaczyna się od samej wystawy, podczas której goście mogą obejrzeć z bliska każde dzieło. Potem następuje licytacja, a na końcu odbywa się bankiet i weryfikacja transakcji. Event tego typu to doskonała okazja by poznać nowych twórców, spotkać się z koneserami sztuki i by zorientować się w obecnych trendach malarskich.

Podsumowując, zdecydowanie warto inwestować w zakup oryginalnych obrazów, zarówno z pierwszej jak i z drugiej ręki. Niedrogą alternatywą jest zakup obrazów młodych polskich twórców. Kiedy im rozpoznawalność wzrośnie, to wzrosną także ceny za dzieła. Lepiej jest zatem kupować taniej, póki jest taka opcja, a w razie potrzeby obraz zawsze można sprzedać i na tym zarobić.