Góry to miejsce które może oczarować o każdej porze roku. O ile nad morze czy nad jezioro jeździ się zazwyczaj latem, kiedy słońce świeci a woda jest ciepła, o tyle góry można odwiedzać również zimą. Wtedy narciarze i amatorzy snowboardu mają idealne warunki pogodowe do szusowania po stokach.

Kudowa Zdrój – turystyka, wypoczynek, zabytki

kudowa zdrójJest wiele miejscowości wypoczynkowych, które walczą o uwagę turystów. Jedną z nich jest malownicza Kudowa Zdrój. Jest to miasteczko położone przy granicy z Czechami w górach stołowych. Co znajdziemy w niej ciekawego? Na pewno jest to idealna propozycja dla osób, które nigdy nie były w górach, czy też nie mają kondycji by wspinać się na wysokie szczyty. Góry nie są takie wysokie, a do tego ich szczyty są płaskie, idealne do wypoczynku. Na pewno góry w Kudowie nadają się zarówno do pieszych wędrówek, jak i do wycieczek rowerowych. Łagodne stoki sprawdzają się także dla początkujących narciarzy, czy dla najmłodszych, którzy mogą bać się zjeżdżania z bardzo wysokiej góry. Kudowa zdrój to nie tylko miejsce do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Można w niej spędzić także czas w aquaparku. W nim znajdziemy kilka basenów, w tym sportowe i rekreacyjne, a do tego brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, sztuczną rzekę, a do tego solarium, kręgielnię, czy sauny.

kudowa zdrójDzięki temu jest to idealne miejsce zarówno do aktywnego spędzania czasu, jak i do relaksu i odpoczynku. Kudowa Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, czyli taka, w której podratujemy nasze zdrowie. Świeże, górskie powietrze na pewno działa korzystnie dla każdego. A do tego w Kudowie znajdziemy pijalnie wód mineralnych, zawierających różne potrzebne nam składniki mineralne. Takie zdrowotne wody sprawdzą się na różne dolegliwości, w tym na choroby serca i układu krążenia, układu oddechowego, choroby mięśni i skóry. Takie wody zdrojowe są ogólnodostępne i darmowe. W Kudowie poza atrakcyjną górką przyrodą znajdziemy także malownicze parki, ścieżki spacerowe, czy inne tereny zielone, które są idealne na leniwe popołudnie. Znajdują się one często w centrum miasta lub w innym nisko położonym obszarze, więc nie trzeba wspinać się na szczyty, żeby je zobaczyć. W Kudowie Zdrój można zobaczyć także różne muzea i atrakcje turystyczne. Najbardziej znana jest prawdopodobnie Kaplica Czaszek.

Natomiast dla najmłodszych będzie ciekawe Muzeum Zabawek, czy ruchoma szopka. Znajdziemy tam także skansen czy Szlak Ginących Zawodów, więc Kudowa to dobra propozycja na wycieczki szkolne i edukacyjne. Na pewno warto odwiedzić Kudowę Zdrój. To miejsce na aktywny wypoczynek, na relaks, dla zdrowia, czy edukacji.