Aby stopniowo poprawiać swoje wyniki podczas uprawiania takiej aktywności sportowej jak jazda na rowerze, kluczowe jest stałe monitorowanie parametrów swojego organizmu. W tym celu niezbędny okazać się może z pewnością odpowiedni czujnik rowerowy. Ten wysokiej jakości, który dodatkowo daje możliwość monitoringu parametru kadencji znaleźć można w ofercie marki Garmin.

Czujnik prędkości i kadencji marki Garmin

Kadencja to nic innego jak liczba obrotów korby, którą udało się wykonać w ciągu jednej minuty. Ten właśnie parametr wydaje się być tym zdecydowanie najbardziej miarodajnym pozwalającym na porównywanie swoich wyników treningu, oraz dążenia do ich stopniowego polepszania. Z takich profesjonalnych sensorów korzystają obecnie tylko tylko profesjonalni kolarze, ale również i osoby dla których jazda na rowerze jest głównym sposobem na utrzymywanie aktywności fizycznej na odpowiednio wysokim poziomie. Dobrze aby czujnik kadencji był połączony bezpośrednio z sensorem prędkości, który okazuje się być w wielu różnych sytuacjach niezastąpiony. Przede wszystkim będzie on niezbędny wszędzie tam, gdzie sygnał GPS będzie niestabilny lub też nieosiągalny. W takiej sytuacji posiadanie czujnika prędkości wydaje się być jedynym sposobem na stałe monitorowanie czasu pokonywania trasy. Wszystko to powoduje, że w obecnym czasie rowerowy czujnik prędkości i kadencji Garmin staje się elementem niezbędnym dla niemal każdego kolarza.

Wpływają na to przede wszystkim zdecydowanie rozbudowane funkcje na tle innych produktów do monitorowania aktywności sportowej. Czujniki te dają możliwość stałej łączności z innymi urządzeniami, przede wszystkim z wykorzystaniem technologii Bluetooth, bądź też ATN+. Tym samym to urządzenie monitorujące będzie doskonale kompatybilne na przykład z licznikami, zegarkami sportowymi bądź też z telefonami. W czujnikach marki Garmin zazwyczaj stosuje się niezwykle wytrzymałe baterie CR2032. Te wystarczają w zdecydowanej większości przypadków na rok nieprzerwanego użytkowania przez godzinę dziennie. Po zużyciu baterii wystarczy ją wymienić aby przywrócić pełną wydajność, oraz funkcjonalność czujników. Już od dłuższego czasu czujniki marki Garmin zaliczane się do tych, które wyróżniają się zdecydowanie najbardziej rozbudowanymi możliwościami, oraz wysoką dokładnością. Dotyczy to również oczywiście czujników rowerowych marki, zarówno tych prędkości jak też i kadencji. Obydwa wydają się doskonale sprawdzać do monitorowania aktualnych osiągnięć sportowych nawet w tych miejscach gdzie nie ma dostępu do łączności GPS.

Po specjalne czujniki zapraszamy na www.selekt.online.