Wędkowanie to ciekawe hobby dla osób, które lubią ciszę i spokój. Siada się z wędką na brzegu stawiku, czy też w łódce na środku jeziora, zarzuca ją z przynętą i czeka, aż ryba przypłynie. Taka sesja wędkowania jest spokojna i jedynie kiedy ryba weźmie jest trochę emocji. Trzeba być cierpliwym i nie poddawać się łatwo.

Podstawowy i profesjonalny sprzęt wędkarski

sprzęt wędkarskiNa pewno wyprawa na wędkowanie powinna być dobrze zaplanowana, a wędkarz musi posiadać dobry sprzęt. Takowy oferować może największa hurtownia wędkarska. Tam znajdziemy wszystko czego nam potrzeba, nie tylko sprzęt amatorski i podstawowy, ale i profesjonalny, dobry na zawody w wędkowaniu. Na pewno najważniejsza jest sama wędka i jej części zamienne, takie jak żyłka, haczyki, kołowrotki. Wędka powinna być solidna, nie łamać się, być w stanie utrzymać nawet największą rybę. Kołowrotek nie może się zacinać i dobrze wciągać żyłkę, sama żyłka za to nie może się przerywać, a haczyk z niej spadać. Poza wędką hurtownia sprzedaje również przynęty na ryby. Są one dopasowane do rodzaju ryby, do łowienia w wodach słodkich i słonych. Są także składniki do samodzielnego przygotowywania przynęty. Są smakowe kulki truskawkowe i waniliowe, sucha karma, przypominająca tą dla gryzoni, czy też żywe robaki.

sprzęt wędkarskiWarto zakupić pudełko na sprzęt, dzięki czemu nie zniszczy się on w trakcie transportu, a także łatwo jest wszystko zapakować. Podczas łowienia niezbędne jest dobre siedzisko. Tanie składane taboreciki zbudowane z dwóch metalowych nóżek i materiałowego siedziska nie są zbyt wygodne. Na szczęście są również wygodne fotele wędkarskie, namioty i osłony, które zabezpieczą nas przed deszczem i wiatrem, a nawet wędkarskie stoliki. Podczas wędkowania przydatny jest także baofeng. Jest to rodzaj krótkofalówki. Jest dobry do komunikacji podczas łowienia, ponieważ nie zawsze na jeziorze czy w środku lasu jest zasięg telefoniczny, a baofeng działa zawsze. Można zainwestować także w echosondę wędkarską. Jest to urządzenie, które pozwala określić gdzie znajdują się ryby. Działa ona na różnej głębokości, a dzięki niej nie zarzucamy wędki byle gdzie, tylko tam gdzie ryb jets najwięcej. W hurtowni wędkarskiej możemy znaleźć także akcesoria potrzebne do obróbki ryb.

Są to noże do filetowania, usuwania łusek, czy wędzarki, także przenośne. Dzięki nim na miejscu możemy rozpocząć proces wędzenia ryb, która będzie gotowa, jak wrócimy do domu. Również dobre pudła do transportu złowionych ryb będą bardzo przydatne. Szczególnie często wybierane są te z wkładami chłodzącymi, co zapewnia rybie świeżość nawet w trakcie upałów.