Małe dzieci które nie umieją jeszcze samodzielnie chodzić, czy też nie są w stanie pokonywać same dłuższych dystansów muszą być noszone przez rodziców. Jednak trzymanie dziecka na rękach, czy nawet w nosidełku nie jest zbyt komfortowe, dlatego też najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego wózka. Wożenie malucha w wózku jest łatwe i wygodne, zarówno na krótkich, jak i na długich dystansach.

Markowe wózki spacerowe

wózki spacerowe 4babyWózek można zabrać na wycieczki, spakować do samochodu, czy używać go w sklepie. Jak wybrać odpowiedni wózek? Na co zwrócić uwagę? Na pewno warto zwrócić uwagę na zwrotne wózki spacerowe 4baby, jak również na markowe gondole. Wózki zwykle są pchane przez kobiety, więc powinny być lekkie i łatwe do manewrowania. Wózki trzeba też często przenosić na schodach, czy podnosić by przejechać przez wysoki próg lub krawężnik. W związku z tym drobniejsze, słabsze osoby miałyby problem z przenoszeniem ciężkiego wózka. Druga ważna rzecz to wygodne miejsce dla bobasa. Gondola czy siedzisko musi być odpowiednio wyprofilowane, tak by główka i plecki malucha były odpowiednio podparte, a miejsca na nóżki było odpowiednio dużo. Miejsce na dziecko musi być wykonane też z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału i pianki.

wózki spacerowe 4babyDo gondoli zwykle wkłada się śpiworki czy kocyki dla maluszka, w związku z tym dziecko zawsze będzie dobrze ułożone. W spacerówkach jednak dziecko siedzi bezpośrednio na siedzisku, dlatego też tu wózek musi być jeszcze bardziej wygodny. Kolejna kwestia to akcesoria dodatkowe do wózka. Dobrze jest by wózki, szczególnie gondole, posiadały na dole kosz. Do kosza można wrzucuć rzeczy dziecka, torebkę, jak również zakupy. W ten sposób nie trzeba trzymać nic w dłoni, czy na uchwycie wózka. Kosz zwykle jest na tyle duży, że spokojnie można w nim pomieścić sporo rzeczy. Warto też się upewnić czy do wózka dołączana jest pelerynka przeciwdeszczowa. Jest to rodzaj przeźroczystej narzutki nakładanej na wózek, kiedy zaczyna padać. Osłona jest duża, dobrze przylega do wózka, a maluch zawsze będzie widział przez nią swojego opiekuna. Warto zwrócić też uwagę na kółka od wózka.

Wiele osób pomija ten element jako nieistotny, a on w dużej mierze przyczynia się do komfortu użytkowania wózka. Kółka powinny być dosyć szerokie i grube, żeby dobrze amortyzowały podczas jazdy. Powinny też być wykonane z wytrzymałej gumy, tak by się nie przebiły, ani nie zniszczyły podczas używania (o co szczególnie na nierównym terenie). Dobrze dobrany wózek na pewno będzie długo służył i spodoba się zarówno maluchowi, jak i rodzicom.