W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób dojeżdża do pracy rowerem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga przede wszystkim ominąć korki tworzące się w godzinach szczytu. Jednak z tego sprzętu można korzystać także w innych sytuacjach. Popularne jest zabieranie ze sobą rowerów na wakacje. Zapewniają one przede wszystkim aktywny wypoczynek, który jest bardzo ważny, szczególnie dla osób, które pracują przy biurku. Wiąże się on głównie z górami.

Dobry rower dla amatora

kross hexagon 5.0Jednak by swobodnie poruszać się po nich jednośladem, należy go dobrze wybrać. Na samym początku warto sprawdzić teren i do niego dopasować rower. W ten sposób będzie się mieć pewność, że nic się nie zepsuje, a urlop będzie bardzo przyjemny. Idealnym rozwiązaniem może być tutaj Kross Hexagon 5.0 dla początkujących. Zapewnia on przede wszystkim większy komfort, podczas jazdy po trudnym terenie. Charakteryzuje się lekką, aluminiową ramą, która dzięki odpowiedniej geometrii umożliwia przybranie wygodniej pozycji za kierownicą. Przede wszystkim jest się bardziej wyprostowanym, co pomaga w lepszej obserwacji otoczenia. W związku z tym sprawdzi się w różnych sytuacjach. Zarówno w górach, jak i w mniej wymagających terenach rekreacyjnych, czy wypadach za miasto i do parku. Oczywiście przed jego kupnem należy odbyć jazdę próbną. W ten sposób można dobrać rozmiar i wielkość kół.

kross hexagon 5.0Nie ma z tym większego problemu, ponieważ producenci zapewniają szeroki wybór rowerów. Dzięki wspomnianej już bardziej wyprostowanej pozycji każdy użytkownik jednośladu odciąża także swoje przedramiona. Co ma duży wpływ na nasze mięśnie. Użycie aluminium w produkcji zapewnia mu małą wagę, a to z kolei umożliwia nie tylko wnoszenie go do mieszkania, czy mocowanie na dachu samochodu, ale przede wszystkim łatwe przenoszenie, kiedy natrafi się na jakąś przeszkodę, szczególnie w górach. Kross Hexagon 5.0 wyposażony jest także przerzutki i hamulce tarczowe. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych komponentów stał się bardzo uniwersalny. Pozwalają one na rozwijanie dużych prędkości na płaskich odcinakach. Pokonywanie trudnych podjazdów również nie powinno być trudne. Wybór odpowiedniego roweru nie jest prosty.

Na samym początku trzeba zdecydować, w jakich warunkach będzie się z niego korzystać, a także na jakich podłożach. Dopiero wtedy można udać się do sklepu i wypróbować wybrany model, pamiętając przy tym o rozmiarze, wielkości kół i przede wszystkim własnej wygodzie. Oczywiście nie wolno zapominać o dokupieniu dodatków, takich jak kask, czy krótkie rękawiczki, które ochronią nasze ciało.