Już nie tylko w wielkich korporacjach, ale i w małych firmach organizowane są imprezy integracyjne. Początkowo chodziło w nich o to, żeby wszyscy pracownicy mogli się spotkać w jednym miejscu i ze sobą porozmawiać, co było niejednokrotnie niemożliwe ze względu na dużą liczbę pracowników.

Organizacja imprezy integracyjnej krok po kroku

impreza integracyjnaObecnie chodzi nie tylko o poznanie się nowych ludzi, ale także o zgranie całego zespołu, poprawę współpracy i komunikacji. Imprezy integracyjne są do osiągnięcia tego celu najlepsze. Trzeba je jednak dobrze zorganizować. Na pewno należy wybrać dogodny termin. Taki który będzie odpowiadał większości najbardziej, bo chodzi o to, by wszyscy przyszli. Najlepiej jest zorganizować spotkanie po pracy w dzień powszedni, bo na weekend wiele osób ma plany. Impreza powinna odbywać się w centrum miasta lub w innym miejscu gdzie jest łatwy dojazd nie tylko samochodem, ale i komunikacją miejską, bo w końcu nie wszyscy pracownicy są zmotoryzowani. Impreza powinna składać się przynajmniej z dwóch części. Pierwsza z nich to typowe spotkanie towarzyskie. Na zabawie musi znaleźć się jedzenie i napoje, jak również muzyka. Na początku wszyscy powinni się sami zapoznawać, rozmawiać ze sobą, bawić. Druga część to powinna być zaplanowana impreza.

imprezy integracyjne Nie każdy będzie miał okazję porozmawiać z każdym. Należy zatem przygotować różne gry, zabawy, czy zadania do pracy grupowej. Takie działania posiadają nie tylko walory towarzyskie, ale również rozrywkowe. Zatem mamy okazję popracować nad pracą zespołową, dowiedzieć się czegoś nowego o kolegach i koleżankach z pracy, a przy tym się świetnie bawić. Wiadomo, że jest to impreza oficjalna i firmowa, zatem nie będzie tam wielu tańców, śpiewów czy podobnych rzeczy. Raczej to dosyć sztywna, poważna impreza. Jednak jak pracownicy się dobrze ze sobą poznają, stworzą się kręgi towarzyskie, to wtedy u takie grupy mogą same organizować sobie czas wolny i planować mniej formalne imprezy. Impreza integracyjna może być zorganizowana zarówno w budynku firmowym, jak i w wynajętej sali. Jedzenie może być z cateringu, jednak w przypadku mniejszych firm może to być impreza składkowa, czyli każdy przynosi jakieś jedzenie i napoje. To dobre, budżetowe rozwiązanie.

Na pewno impreza integracyjna może być także w całości zorganizowana przed profesjonalna firmę eventową, co znosi odium przygotowań z właściciela firmy na fachowców imprezowych. Bez wątpienia warto jest organizować takie imprezy. Całe przedsiębiorstwo wiele na tym zyska, ludzie będą się lepiej znali i lepiej ze sobą współpracowali, co przeniesie się na wyniki finansowe firmy.