Możliwość bezpiecznego przewożenia w samochodzie, uzależnione jest przede wszystkim do stosowania dodatkowych akcesoriów, które to właśnie umożliwiają. Przykładem takiego właśnie akcesorium, okazują się być na przykład specjalne maty samochodowe, które pełnią również ważną rolę ochronną dla tapicerki samochodowej. Podczas wyboru tej najbardziej odpowiedniej w danej sytuacji maty, zwrócić uwagę należy na co najmniej kilka, bardzo ważnych czynników.

Jak dobrać matę do samochodu dla psa?

Pierwszym kryterium, które okazuje się być w zdecydowanej większości najważniejsze, jest dobranie wielkości maty, do wielkości przewożonego psa. W przypadku psów, mniejszych rozmiarowo, warto wykorzystywać masy o rozmiarze 70 x 160 cm. W przypadku większych psów należących do tak zwanej rasy średniej, konieczne jest dobranie maty zajmującej około ⅔ wielkości kanapy. W przypadku częstych podróży z psem o dużych rozmiarach, konieczne jest wykorzystywanie dużych pokrowców samochodowych, które często zajmować mogą nawet cały tył samochodu. Korzystanie z rozwiązań takich, jak duże maty dla psa do samochodu, jest związane z kilkoma bardzo ważnymi zaletami. Z jednej strony więc, pozwala to na uchronienie się przed spadnięciem z samochodowej kanapy, nawet w trakcie wykonywania najbardziej dynamicznych manewrów, takich jak ostry skręt.

Z drugiej strony zaś, zastosowanie takich właśnie akcesoriów ochronnych wydaje się być zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, na uchronienie się przed przypadkowym zabrudzeniem elementów tapicerki, które mogłyby nastąpić w trackie podróży w czasie wyjątkowo deszczowej, czy też śnieżnej pogody. Dzięki temu, można znacznie ułatwić sobie utrzymywanie czystości w czasie nawet bardzo częstych podróży z psem. Warto pamiętać, że zdecydowana większość dostępnych obecnie w sprzedaży mat tego typu, to rozwiązania niezwykle trwałe, jak również i wytrzymałe. Oznacza to, że można z nich korzystać zazwyczaj przez długi czas, na co wpływa również z pewnością możliwość ich prania w odpowiednio niskich temperaturach. Stosowanie mat samochodowych dedykowanym psom, staje się wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularne. Jest to bezpośrednio związane z faktem, że taki właśnie maty pozwalają na skuteczne uchronienie się przed spadkiem psa z samochodowej kanapy nawet w trakcie wykonywania szczególnie ostrych manewrów. Maty takie jednak, pełnić mogą również inne funkcje, przede wszystkim zaś te związane z ochroną tapicerki samochodowej przez zachlapaniem, czy też i zabrudzeniem. Maty te, to rozwiązanie wyróżniające się niezwykłą praktycznością, na co wpływa możliwość ich prania.

Po profesjonalne maty zapraszamy na www.dogscomfort.pl – gwarantujemy zadowolenie!