Impreza weselna jest okolicznością, na której wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik. Dekoracje czy smaczne jedzenie to jedynie część tego, co powinno znaleźć się na udanym weselu. Kluczowa jest natomiast muzyka – to ona odpowiada za to, czy goście będą się dobrze bawić i miło wspominać zabawę. Możliwości przy wyborze muzyki weselnej są spore.

Zespoły grające na weselach

zespół na weseleNiektórzy decydują się korzystać z usług DJ-a, inni stawiają na bardziej oryginalne rozwiązania, jakimi są zespoły muzyczne. Znalezienie odpowiedniego DJ-a jest nieco prostsze niż wyszukanie zespołu muzycznego, który podoła wielogodzinnej zabawie. Jego poszukiwania powinny rozpocząć się nawet kilka miesięcy przed planowaną imprezą, a najlepiej zanim jeszcze ustali się termin wesela, by móc zapoznać się z możliwościami poszczególnych ekip. Profesjonalne zespoły rezerwowane są co najmniej miesiąc przed imprezą, jednak zaleca się zrobić to szybciej, by dać ekipie czas na przygotowania, a do tego mieć pewność, że termin będzie wolny. Szukając dobrych zespołów, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich doświadczenie, repertuar oraz przede wszystkim umiejętności. Zespół powinien w pełni się poświęcać wykonywanej pracy, dlatego warto, by usługi świadczył zawodowo jako firma. Daje to gwarancje, że ekipie nie zabraknie czasu na przygotowania.

zespół na weseleGrane przeboje powinny być dopasowane do potrzeb klienta – oznacza to, że profesjonalny zespół musi umieć zagrać zarówno najpopularniejszą muzykę, jak i mniej znaną również z zagranicy.Na prośbę klienta firma powinna przesłać próbki swoich umiejętności, na przykład z granych koncertów, innych wesel lub imprez. Warto zwrócić uwagę na dykcję, akcent, a także energię, jaką ma zespół. Ekipa powinna dysponować instrumentami, którymi można zagrać przyjemną dla uszu muzykę zarówno do wolniejszego, jak i szybszego tańca, a także umieć odpowiednio dostosować akustykę. Przykładem doświadczonej firmy jest znany zespół na wesele w Siedlcach, który nie ogranicza się wyłącznie do grania muzyki na żywo. Wybierając zespół muzyczny na swoje wesele, powinno zwrócić się uwagę na usługi dodatkowe, jakie proponuje dana firma. Co może do nich należeć?

Najczęściej ekipa składa się z instrumentalistów i wokalisty, który jednocześnie może być wodzirejem. Zaleca się korzystanie z usług takich zespołów z kilku prostych powodów. Jest to przede wszystkim oszczędniejsze, a dodatkowo ma się pewność, że wszystko zostanie poprowadzone według planu ustalonego z zespołem, który jednocześnie gra i śpiewa.