Trener personalny to profesjonalista, który pomoże nam w walce o nasze zdrowie, szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom zrzucimy zbędne kilogramy, bez problemu przebiegniemy kilkadziesiąt metrów do autobusu, który właśnie odjeżdża, czy nie będziemy czuli sztywności karku i ramion, podczas ośmiu godzin pracy w biurze.

Doświadczony trener personalny

trener personalnyWarto zatem skorzystać z pomocy takiego fachowca. Jak przebiega z nim współpraca? Na początku trener będzie z nami rozmawiał na temat oczekiwań i celów. Jedna osoba po prostu chce, by przygotować jej rozpiskę z ćwiczeniami i ona sobie dalej poradzi. Inna będzie potrzebowała wsparcia i motywacji za każdym razem kiedy przyjdzie ćwiczyć na siłowni. Cele także bywają zróżnicowane. Zdecydowana większość osób zapisuje się na siłownię, ponieważ chce schudnąć. Widać to szczególnie po Nowym Roku, kiedy to każda siłownia się zapełnia osobami, które w ramach postanowień noworocznych postanowiły zrzucić zbędne kilogramy. Również na wiosnę przybywa ćwiczących, którzy chcą móc pochwalić się piękną sylwetką latem, na plaży. Podczas pierwszego spotkania z trenerem sprawdzi on także naszą kondycję.

trener personalnyZapewne poprosi nas o wykonanie kilku ćwiczeń, czy krótkiej przebieżki na bieżni. Dzięki temu oceni on nasz poziom sprawności, to jak bardzo jesteśmy rozciągnięci i jakie mamy warunki fizyczne. Ktoś kto choćby trochę ćwiczył w domu na pewno będzie w lepszej formie, niż osoba z nadwagą, która nawet nie wychodzi na spacery. Wtedy także ćwiczenia muszą być dopasowane do ich możliwości. Jeden bez problemu może wskoczyć na bieżnię na dwadzieścia minut, a inny po pięciu nie będzie mógł złapać tchu. Jeśli chodzi o miasto Szczecin – dobry trener personalny zostanie przez nas szybko odnaleziony. Jest tutaj dużo świetnie wyposażonych siłowni, w których pracują znakomici trenerzy z wieloletnim doświadczeniem. na miejscu często może on także nas zważyć, zmierzyć, czy wykonać profesjonalny pomiar masy ciała i obliczyć BMI. Takie dane pomogą także w przygotowaniu dobrego planu treningowego dla każdego.

Podsumowując, współpraca z trenerem zawsze zaczyna się od ocenienia stanu zdrowia i sprawności klienta, jak również od jasnego określenia celów i terminu w jakim chce się je osiągnąć (może to być np. do wakacji jak również bez terminu, jeśli ktoś po prostu chce być fit). Potem trener przechodzi do ułożenia planu treningowego i na bieżąco wspiera klienta oraz motywuje go do działania. Dzięki temu ćwiczący nie odpuszczają ćwiczeń tylko dążą do osiągnięcia swoich celów.