Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie gęstych, długich i zadbanych włosów. Jednak nie zawsze pozwalają na to geny lub tryb życia. Zapuszczenie własnej czupryny może być bowiem dla większości osób zadaniem nie do wykonania. Odpowiednia pielęgnacja często bywa trudna i czasochłonna.

Bezbolesne przedłużanie włosów

przedłużanie włosówJednak z pomocą w takich przypadkach przychodzą profesjonalni styliści fryzur i specjaliści dziedziny fryzjerstwa, którzy mogą zaproponować przedłużenie lub zagęszczenie pasem w taki sposób, by włosy wyglądały na własne. Istnieje wiele sposobów na to, by zapewnić sobie idealną fryzurę rodem z reklam lub magazynów. Paradoksalnie nie trzeba do tego posiadać własnych długich i gęstych włosów. Często wystarczy ich dobra stylizacja lub skorzystanie z doczepianych pasemek. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by pokusić się o trwały profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym. Najbardziej skuteczną metodą zapewnienia sobie wymarzonej fryzury jest przedłużanie włosów. Polega ona na umocowaniu doczepianych pasemek do naturalnych. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, więc może go wykonać właściwie każda klienta salonu fryzjerskiego. Dopinki mogą też zostać w dowolnym momencie usunięte przez fryzjerkę, dzięki czemu z dodatkowych włosów można zrezygnować w każdej chwili.

przedłużanie włosówTego typu zabiegi często wykonywane są na potrzeby reklam, filmów lub programów telewizyjnych, ponieważ pozwalają na szybką zmianę wizerunku każdej osoby. Dobranie idealnych pasm powinno przede wszystkim bazować na obserwacji naturalnych włosów klientki, która decyduje się na wykonanie zabiegu. Dopasowuje się je typem i strukturą. Kolor ma natomiast w tym wypadku marginalne znaczenie, ponieważ dobrej jakości pasma można dowolnie koloryzować. Sztuczne fragmenty przyczepiane są do naturalnych na różne sposoby. Robi się to zarówno za pomocą specjalnych urządzeń, bezbarwnych taśm doklejanych u nasady (jest to tak zwana metoda kanapkowa), jak i metodą clip-in, która polega na aplikowaniu doczepów przy użyciu drobnych klamerek. Wszystkie popularne obecnie metody wykonane poprawnie gwarantują niesamowity efekt wizualny i maksymalny komfort noszenia włosów. Doczepianie dodatkowych pasemek zapewnia fryzurze widoczną poprawę objętości oraz wymaganą przez klientkę długość.

Jest to najskuteczniejszy sposób na to, by zapewnić sobie wymarzoną fryzurę niemalże w kilka chwil bez konieczności długiego oczekiwania na to, że naturalne włosy same odrosną. Ponadto tego typu pasemka są łatwe w pielęgnacji. Warto jednak taki zabieg wykonywać jedynie pod okiem doświadczonego fryzjera, który przeprowadzi odpowiednią aplikację sztucznego włosia, dbając jednocześnie o naturalne pasma.