Niewiele osób zastanawia się, jaki kolor najlepiej koresponduje z określonym typem urody. Przeważnie jest to postrzegane jako temat dla stylistów ubrań lub grafików. Istnieją jednak proste zasady doboru właściwych barw, które mogą pozytywnie wpłynąć na wizerunek danej osoby.

Korzyści płynące z analizy kolorystycznej?

analiza kolorystyczna ubrańWybranie odpowiedniego koloru, który współgra z karnacją człowieka, może znacznie poprawić wygląd każdej stylizacji. Dzięki temu dana osoba będzie prezentować się lepiej, a jej samoocena wzrośnie. Takim zagadnieniem zajmują się najczęściej profesjonalni styliści. Dobór właściwej odzieży może zagwarantować noszącej ją osobie lepsze samopoczucie. Przede wszystkim ważne jest to, by ubrania odzwierciedlały styl i osobowość danego człowieka. Niezależnie od tego, jakim typem urody dysponuje, doświadczony stylista będzie w stanie dobrać takie elementy, które podkreślą jego karnację, kolor oczu czy włosów w taki sposób, by wydobyć naturalne atuty. Uwzględni on również preferencje klienta w kwestii jego ulubionych barw. Właśnie dlatego warto udać się po fachową poradę do stylisty, który specjalizuje się w analizie kolorystycznej. Obecnie jest to jeden z podstawowych dodatków do usługi personal shopper, na którą stawiają często celebryci i zapracowane osoby dbające o swój wizerunek. Idealnie dobrane barwy odzieży mogą podkreślić to, co w człowieku najpiękniejsze. Jeśli poszukiwaną usługą jest fachowa analiza kolorystyczna Warszawa będzie idealnym miejscem, by skorzystać z pomocy profesjonalistów.

analiza kolorystyczna ubrańW stolicy działa wielu stylistów, którzy zajmują się nie tylko dobieraniem dla klienta odpowiednich typów czy rozmiarów części garderoby, ale także ich właściwym rozmiarem i zestawieniem. Podejmują się oni także zrobienia zakupów wraz z klientem, dzięki czemu oszczędza on czas na poszukiwanie odpowiedniej odzieży. Jedną z największych zalet skorzystania z takiej usługi jest oszczędność pieniędzy. Zapobiega to bowiem kupowaniu zbędnych elementów odzieży w źle dopasowanych kolorach. Dzięki odpowiedniej wiedzy nabywane są odtąd jedynie ubrania w takich barwach, które idealnie korespondują z danym typem urody. Głównym celem analizy jest określenie, jakim typem tonacji jest dana osoba. Wyróżnia się dwa podstawowe typy, czyli zimny i ciepły. Następnie dobierane są także podtypy kolorystyczne oparte na porach roku: wiosna, lato, jesień i zima. Stylista specjalizujący się w tym zagadnieniu kompletuje z palety barw odpowiednie odcienie dopasowane do typu urody klienta, by następnie skomponować dla niego unikatowe zestawy ubrań we właściwych tonacjach.

Dzięki regularnemu praktykowaniu takiej czynności każdy jest w stanie po pewnym czasie sam dobierać garderobę zgodnie z zasadami analizy kolorów.