Wybierając odpowiedniego rodzaju medale dla dzieci, należy się kierować zupełnie różnymi czynnikami, niż przy ich wyborze dla osób dorosłych. W tym przypadku, bardzo ważne okazuje się być bezpieczeństwo wykonania takiego medalu. Z tego też względu, małym dzieciom zdecydowanie najczęściej wręczane są medale wykonane z drewna.

Za co lubimy medale drewniane?

W praktyce, okazują się one posiadać kilka ważnych zalet, które z pewnością będzie w stanie docenić każdy rodzic, bądź też nauczyciel. Z pewnością, jedną z bardziej istotnych zalet takich medali okazuje się być ich niewielka waga, która okazuje się mieć szczególne znaczenie dla małych dzieci. Kolejną bardzo ważną zaletą takich właśnie medali okazuje się być ich ekologiczność, oraz wykonanie z jedynie naturalnych materiałów. Innymi słowy, pozbawione one są wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji, szkodliwych szczególnie w sytuacji, kiedy to dziecko weźmie takich medal do buzi. Również sposób produkcji takich medali wyklucza stosowanie jakichkolwiek środków chemicznych. W przypadku, kiedy klient zamawiający medale drewniane, które również będą miały być pomalowane, wykorzystywane są farby które nie powodują uczuleń, czy też podrażnienia skóry.

Wszystko to powoduje, że w obecnym czasie to właśnie wyjątkowe medale drewniane są wręczane najczęściej małym dzieciom. W tym przypadku, ich bardzo ważną zaletą okazuje się być również pozbawienie takich właśnie medali wszelkiego rodzaju ostrych, bądź też nierównych krawędzi, które również mogłyby generować potencjalne zagrożenia. Technologie, które zazwyczaj wykorzystywane są do produkcji medali drewnianych, to przede wszystkim wypalanie laserem, wycinanie w drewnie, ale także i wspomniane wcześniej malowanie. I tak wypalanie laserem wydaje się być idealna opcją, aby na takiej drewnianej pamiątce nanieść duże ilości drobnego tekstu, jednocześnie zapewniając mu trwałość oraz czytelność przez szczególnie długi czas. Technika wycinania, wydaje się być zaś najlepszym wyborem dla wszystkich tych osób, które oczekują od tego typu medali przede wszystkim ciekawie prezentujących się kształtów. W obecnym czasie, do wyboru jest wiele różnego rodzaju medali, które różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem tworzywa, wykorzystanego do ich stworzenia. Szczególnie popularne, szczególnie jeżeli chodzi o wręczane tego typu pamiątki małych dzieciom, są drewniane medale. Te wyróżniają się przede wszystkim zachowywaniem przez nie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, dzięki braku w ich przypadku ostrych krawędzi, czy też potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych czy też farb.

Po najlepsze drewniane medale zapraszamy na www.trofea.pl.