Chyba każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, że koszula dodaje klasy i elegancji. Można przypuszczać, że dla każdego mężczyzny i dla każdej kobiety znajdzie się odpowiednia koszula, czyli w danym kolorze, o danym wzorze i kroju. Czasem ciężko jest dopasować koszulę do stylu osoby, która będzie ją nosiła, jednak warto wychodzić poza schemat i próbować z innymi kolorami koszul niż tylko klasyczna biała i jednolita. Jak się okazuje, jasne i flanelowe koszule to bardzo dobre rozwiązanie na wiele okazji.

Czy flanela jest materiałem dla każdego?

jasne koszule flaneloweJuż na pierwszy rzut oka widać, że flanela jest bardzo mocnym materiałem i że różni się od bawełny. Gdy tylko dotknie się jasnej koszuli flanelowej, oczywiste staje się, że jest to materiał znacznie grubszy i zaskakująco miękki w dotyku. Wydawać by się mogło, że przez to, że jest to bardzo zwarty materiał, będzie o wiele mniej wygodny podczas noszenia, jednak to nieprawda. Na pewno jest to materiał, który bardzo dobrze trzyma ciepło, więc nada się w ciepłe dni do noszenia bez dodatkowe okrycia oraz zimą, gdy temperatura nie rozpieszcza. Zwykle koszula flanelowa kojarzona jest tak z czerwono-czarną kratą, jednak teraz w sklepach można dostać także jasne koszule flanelowe. Są one zazwyczaj przyozdobione kratką, choćby cienką, jednak wciąż mają jaśniejsze odcienie i przez to są dobrymi zamiennikami dla wszechobecnych ciemnych i grubych krat na koszulach.

koszule flanelowePrzykładowo, koszula w niebiesko-bordową kratkę będzie świetnie komponowała się z jasnymi spodniami. Taki zestaw jest dobry dla panów, którzy mają jasną karnację i do tego są blondynami. Warto, by koszula miała także kieszenie na piersiach, bo w ten sposób jest o wiele ciekawsza. Niezależnie od tego, jaki będzie miała kolor, na pewno warto, by byłą wpuszczona w spodnie. Nie warto wyciągać koszuli, szczególnie gdy jest to custom fit, czyli koszula dostosowana do wszystkich typów ciała. Zwykle jest ona na tyle luźna, że trudno wyobrazić sobie, by mogła być na wierzchu. Panom dbającym o sylwetkę poleca się podkreślanie jej, na przykład przez koszulę w stylu slim lub regular fit, jednak to od samego zainteresowanego należy ostateczny wybór jednej z nich.

Mogłoby się wydawać, że flanela wyszła z mody, jednak to nieprawda. Na swój sposób jest ponadczasowa, tak jak jeans i warto mieć choć jedną taką koszulę w swojej szafie. Nie trzeba też się obawiać, że jasna krata będzie źle wyglądała na osobie ją noszącej – jeżeli ma ona stonowane i kolorowe akcenty, może stać się bardzo powszechnych i casualowym must havem. Przed zakupem warto wiedzieć, jakie ma się wymiary, bo podczas zakupów łatwiej było znaleźć najlepszy rozmiar.