Kawa to napój, który pije się rano dla pobudzenia, najpopularniejszy napój we wszystkich kawiarniach, a także napój, który podaje się na spotkaniach biznesowych. Jest smaczny, pobudzająco, można go pić z mlekiem, cukrem, a nawet z syropami o różnych smakach. Kawa to także doskonały pomysł na prezent i to z dowolnej okazji. Kiedy można nim kogoś obdarować i co można dołożyć do kawy w prezencie?

Zestaw na urodziny

zestaw prezentowy z kawąZ pewnością hitem jest urodzinowy zestaw prezentowy z kawą. Na urodziny trudno jest wybrać taki prezent, który się spodoba i nie będzie się powtarzał. Nie każdy lubi dekoracyjne drobiazgi, a karty podarunkowe świadczą o tym, że ktoś się nie postarał i kupować cokolwiek na ostatnią chwilę. Znowu też nie zawsze chcemy kupować drogie czy bardzo oryginalne (a więc ryzykowne) podarunki. Zestaw z kawą to dobry wybór. Kawa to też dobry prezent biznesowy. Można go dodawać do paczek świątecznych dla pracowników, wysyłać kontrahentom z podziękowaniami za udaną współpracę. Ładnie zapakowana kawa może być prezentem dla szefa od całego zespołu czy też prezentem dla pracownika od przełożonego w nagrodę za wzorową pracę. Zestaw prezentowy z kawą może być dawany z okazji Bożego Narodzenia, na parapetówkach, czy na imieninach. To w zasadzie prezent tak uniwersalny, że sprawdzi się zawsze. Z czym dobrze jest łączyć kawę w zestawie?

zestaw prezentowy z kawąNajczęściej wybierana jest dobrej jakości czekolada, bombonierki lub pralinki. Drobne słodkości to idealne uzupełnienie popołudniowej kawy. Można kupić także ładnie zapakowane ciasteczka, czy syropy jakie można dolać do kawy. Druga, nieco droższa opcja, to zakup kawiarki, młynka do kawy, czy też akcesoriów do ekspresu do kawy. Na pewno będzie to nie lada gratka dla miłośników kawy, szczególnie tej świeżo zaparzanej, mielonej, nie zaś gotowe, rozpuszczalnej, jaką można kupić w każdym supermarkecie. Jeśli jednak chcemy kupić elegancki prezent ale pasujący do kawy mielonej lub rozpuszczalnej to zawsze można postawić na porcelanową filiżankę czy na duży kubek z zabawnym napisem, w zależności od tego komu dajemy prezent (szefowi czy znajomemu). Kawa może być dawana w prezencie z okazji urodzin, awansu, wigilii, czy Wielkanocy.

Ładnie zapakowana, aromatyczna kawa o dobrym smaku na pewno przypadnie do gustu obdarowanej osobie. Warto poza samą kawą dokładać do prezentu różne słodycze, kubeczki, czy młynki do mielenia kawy (ręczne lub elektryczne). Dzięki temu podarunek będzie jeszcze lepszy, ciekawszy i bardziej się spodoba osobie, której ten niesamowity prezent dajemy.