Na ogół można spotkać się z przekonaniem wielu osób, że posiadanie marihuany w jakiejkolwiek formie jest w Polsce nielegalne. Prawda jest jednak nieco inna. Owszem, marihuana z zawartością THC jest w naszym kraju zakazana, lecz np. nasiona marihuany można bez problemu legalnie nabyć i zgodnie z prawem kolekcjonować.

Czy warto zbierać nasiona konopi?

nasionka konopneNa świecie można spotkać naprawdę bardzo dużo ludzi, którzy mają dosyć pomysłowe i unikalne hobby. Bardzo inspirującym jest kolekcjonowanie różnych rzeczy, które nabiera zupełnie różnego i interesującego wymiaru. Do nietypowego rodzaju tego hobby należy kolekcjonowanie nasion marihuany, które jest legalne jeśli stosuje się pewne zasady. Zbierane nasiona, podobnie jak monety czy znaczki są umieszczane w klaserze. Legalne nasiona marihuany do klaseru są sprzedawane w wielu sklepach internetowych czy stacjonarnych w dużych miastach. Interes związany ze sprzedażą pestek stale się rozwija i z roku na rok powstaje coraz więcej punktów je oferujących. Nasiona schowane w klaserze powinny być umieszczone w chłodnym i zacienionym, najlepiej ciemnym miejscu, ponieważ tylko wtedy nie stracą one na wartości. Wiele osób pod umieszczonym nasionem pisze jego nazwę oraz umieszcza ciekawe informacje, co sprawia, że późniejsze przeglądanie kolekcji jest dużo bardziej interesujące.

kolekcjonerskie nasiona konopiZbierać można nasiona różnych odmian, do których należą wersje outdoor oraz indoor. Te pierwsze wymagają dużo mniejszego poświęcenia oraz czasu, aby zachowały swoje właściwości. Takie rodzaje doskonale sprawdzą się dla osób początkujących i amatorów, którzy nie mają jeszcze wystarczającej ilości wiedzy na temat obchodzenia się z konkretną odmianą. Jednak te drugie bardzo chętnie kupowane są przez doświadczonych kolekcjonerów, którzy potrzebują oryginalnych i bardziej wyszukanych gatunków do swojej kolekcji. Dzięki zdobywaniu takich odmian ich zbiór staje się jeszcze ciekawszy i unikalny. Odmiany typu indoor są nagradzane na festiwalach cannabis oraz proponowane przez seedbanki jako nowości. Taki rodzaj kolekcjonowania nie należy do najtańszego hobby, ponieważ jedno ziarenko to koszt kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych. Kolekcjonowanie warto zacząć od zakupu odpowiedniego klasera, jednak nie mniej istotną kwestią jest wybór rzetelnego źródła zakupu. Kupując nasiona marihuany ze sprawdzonych źródeł, możemy być pewni co do ich wartości i jakości.

Myśląc o hobby, jakim jest kolekcjonowanie nasion marihuany można być pewnym, że jest to w pełni legalne, a przy tym ciekawe oraz nieszablonowe. Z całą pewnością warto przemyśleć ten rodzaj zainteresowania. Nawiązując kontakt z innymi kolekcjonerami bez problemu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a także wymienić się uwagami na temat dbania o elementy swoich kolekcji.