Kwiaty inspirują ludzi od dawna, a sztuka ich układania znana jest od niepamiętnych czasów. Do dzisiaj rola florystów na ślubach i weselach jest olbrzymia. Przede wszystkim, osoby trudniące się florystyką są odpowiedzialne za odpowiednie łączenie ze sobą kwiatów w taki sposób, by stanowiły spójne, eleganckie kompozycje. Dzięki temu będą one dopełniały ważne chwile w naszym życiu, nie będą jednak kiczowate i nie będą przyciągały całej uwagi, która powinna skupić się na młodej parze. To bardzo ważne w tym wyjątkowym dniu.

Wymarzone kwiaty na ślub

Florysta ma wyjątkowo dużo zadań na weselu. Do obowiązków takiej osoby należy nie tylko przygotowanie kompozycji do kościoła oraz na wesele, czy dobranie odpowiednich kwiatów do butonierek oraz bukietów dla panny młodej i druhny. Należy pamiętać, że ślubna florystyka wymaga także ozdobienia domów państwa młodych. Doświadczony florysta musi zająć się wieloma zadaniami, które mają na celu ozdobienie kwiatami niemal każdego miejsca, w którym mogą znaleźć się danego dnia państwo młodzi lub goście weselni. To bardzo istotne, by tego dnia każdy czuł powagę sytuacji, kwiaty powinny nam z tego powodu towarzyszyć, ważne jednak by potrafić zachować umiar. Warto zwrócić się po pomoc do doświadczonego florysty, jeśli planujemy własny ślub, gdyż mniej obyte osoby pozwalają sobie czasami na niepotrzebne eksperymenty, które nie sprawdzają się na ślubach.

Przede wszystkim, lepiej unikać dużych kontrastów i agresywnych, jaskrawych kolorów w kompozycjach kwiatowych. Powinniśmy czuć pozytywne doznania estetyczne, gdy nasz wzrok pada na przygotowane przez florystę kwiaty. Dobry florysta będzie w stanie pomóc nam także w przygotowaniu ślubu w plenerze, lub sesji ślubnej. W takiej sytuacji będzie musiał on najpierw dobrze poznać teren, w którym przyjdzie mu pracować by dostosować dobrze swoje kompozycje do krajobrazu. Ozdobi on także salę weselną w taki sposób, by wszystkim gościom podobały się umieszczone przy stołach kompozycje, lecz żeby nie przeszkadzały one w zabawie. To może dać bardzo dobry efekt końcowy. Warto zawsze zwracać uwagę na dodatki, żeby nasz ślub i wesele były doskonale przygotowane.

Jeśli zatrudnimy dobrego florystę, na pewno efekt będzie znakomity. Taka osoba powinna mieć dobre wyczucie smaku, dzięki czemu będzie potrafiła trafnie dobrać nawet pozornie niepasujące do siebie kwiaty, jednak tak, by kontrast nie był bardzo widoczny. Florysta będzie w stanie doradzić nam także, jakie kompozycje będą odpowiednie na tę szczególną okazję, byśmy wspólnie mogli dojść do satysfakcjonującego rozwiązania.