Planując wydatki i inwestycje dla swojej firmy, dążymy do tego, by za określoną sumę dostać najlepszy produkt z możliwych. Chodzi o to, by nie przepłacać, zmieścić się w ustalonym budżecie i jednocześnie nabyć towar, który będzie spełniał określone wymagania podczas pracy.

Ile przeznaczyć na komputer do biura?

komputer do biura Dobierając komputer dla pracowników, zwracamy przede wszystkim uwagę na charakter pełnionej przez nich funkcji oraz to, z jaką intensywnością sprzęt komputerowy ma być użytkowany. Nowoczesne, prestiżowe firmy mają zawarte umowy z określonymi producentami, którzy dostarczają artykuły elektroniczne w hurtowych ilościach. W zawodzie biurowym, narzędzia te muszą być wydajne, szybko reagować na polecenia oraz posiadać wszelkie funkcje, które umożliwiają bezpieczną dla zdrowia i komfortu pracę, jak regulacja wysokości ekranu czy opcja typu eye care. Jednocześnie należy ustalić z dostawcą określone podzespoły. Zapalonego gracza nie zadowoli komputer biurowy, zaś pracownikowi nie jest niezbędny sprzęt gamingowy za 6000 zł. PC biurowy musi być przede wszystkim wydajny. W tym celu potrzeba dobrego procesora wysokiej jakości, odpowiedniej ilości pamięci RAM oraz dysku SSD.

komputer do biuraKomputer do biura do 1500 zł to optymalne rozwiązanie, w ramach którego otrzymamy minimum 8GB pamięci, czterordzeniowy procesor oraz zintegrowaną kartę graficzną. Sprzęt z takimi podzespołami umożliwia sprawną i skuteczną pracę. A oczywiście, im wyższa cena, tym jeszcze lepsza wydajność. Przedsiębiorcy zawsze zwracają uwagę, by komputery dla pracowników były ciche, w związku z czym idealnym rozwiązaniem będzie montaż dyskretnego chłodzenia procesora oraz dysku SSD, który pracuje w sposób bezgłośny. Inna sprawa to właściwa ilość złączy w skrzynce. Jeśli wiemy, że do komputera podłączone będą urządzenia biurowe, takie jak drukarka czy fax, zadbajmy o to, by miał on minimalną wymaganą liczbę wejść. Wielkość takiego sprzętu również ma znaczenie, szczególnie, jeśli stanowisko pracy jest niewielkie. Takie firmy jak Dell oferują komputery specjalnie dedykowane przedsiębiorcom. Są to urządzenia mniejsze niż standardowe, niekiedy o układzie poziomym, na których można postawić monitor. Takie rozwiązanie oszczędza przestrzeń i daje pracownikowi uczucie swobody i kontroli na swoim stanowisku.

Wbrew pozorom, dobranie odpowiedniego sprzętu dla firmy, nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Najbardziej uznane marki, i nie tylko, wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują gotowe komputery przeznaczone właśnie do prowadzenia działalności, przystosowane do długiej, intensywnej pracy, zorientowane na wydajność i wygodę.