Pomalowane i zadbane paznokcie są ważną częścią codziennej stylizacji wielu kobiet. Niestety tradycyjny maniciure nie jest zbyt trwały, w nienagannym stanie utrzymuje się maksymalnie do 3 dni, przez co panie muszą poświęcać wiele czasu na malowanie paznokci. Nie sprzyja to szybkiemu trybowi życia, które aktualnie większość z nas prowadzi.

Jak powinien wyglądać zestaw do paznokci hybrydowych?

zestaw do malowania paznokci hybrydowychBrak czasu i pośpiech powoduje, że konieczne jest znalezienie alternatyw, które pozwolą nam na długi czas cieszyć się pięknymi, kolorowymi paznokciami przez wiele dni. Takim rozwiązaniem jest właśnie maniciure hybrydowy. Lakier hybrydowy jest dużo trwalszy od tradycyjnych, a zawdzięcza to głównie utwardzaniu w lampie UV, a także użyciu dwóch dodatkowych warstw – jedna ze specjalnej bazy, druga z topu. Dzięki temu lakier staje się odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także nie schodzi podczas mycia naczyń i wykonywania wielu prac domowych, podczas których lakier zwykły nie miał szans. Decydując się na maniciure hybrydowy mamy pewność, że będziemy cieszyć się nienagannym wyglądem paznokci przez czas od 2-3 tygodni. Dodatkowo różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka. Lakier hybrydowy równomiernie rozprowadza się po płytce paznokcia, a także ma silny połysk, co wyraźnie odróżnia go od zwykłych lakierów. Inaczej wygląda także cały proces nakładania i ściągania lakieru hybrydowego. zestaw do malowania paznokci hybrydowychTak jak wspomniane było wcześniej, do maniciure hybrydowego konieczne są dwie dodatkowe warstwy – z topu oraz bazy. W pierwszej kolejności przystępując do nałożenia lakieru hybrydowego, należy nanieść na oczyszczoną płytkę paznokcia bazę, następnie dwie warstwy lakieru, po czym na koniec warstwę topu. Po nałożeniu każdej warstwy konieczne jest jej utwardzenie w lampie UV przez 3-5 minut. Na koniec za pomocą wacików bezpyłkowych gotowy maniciure przeciera się specjalnie do tego przeznaczonym cleanerem. Proces nakładania maniciure hybrydowego jest bardzo prosty i można samodzielnie wykonać go w domu, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w zestaw do malowania paznokci hybrydowych oraz lampę UV, które bez problemu znajdziemy w sklepach internetowych, a teraz nawet i w większych drogeriach.

Należy również wiedzieć, że o ile zwykły lakier zmyjemy za pomocą wacika i zmywacza, tak lakier hybrydowy wymaga większego nakładu pracy. Przede wszystkim potrzebny do tego będzie nam czysty aceton, którym musimy nasączyć waciki, przyłożyć je do płytki paznokcia i najlepiej zacisnąć klipsami do paznokci bądź owinąć folią aluminiową i pozostawić na 15 min. Przesiąknięty acetonem lakier powinien dać łatwo się usunąć.