Każdy samochód powinien być zaopatrzony w wideorejestrator, który jest ważnym elementem w celu zapewnienia bezpieczeństwa. W kwestii wypadku samochodowego taka kamera ułatwia wskazanie kto spowodował całe zdarzenie, a bez tego sprzętu ułożenie całej sytuacji staje się dwa razy trudniejsze i przy tym często wynika tak, że niewinne osoby zostają ukarane za coś, czego nie zrobiły.

Jakie są rejestratory samochodowe?

kamerka samochodowa rejestrująca wypadkiTylko jaką kamerkę wybrać? Bezpieczeństwo na polskich drogach nie jest oczywiste. Kierowcy ze zbyt wysoką prędkością mkną przez miasta, czasami nieuważnie, co może spowodować niebezpieczny wypadek, który prawdopodobnie będzie miał wpływ na czyjeś życie. W takim przypadku znajomość sprawcy jest szczególnie ważna, ponieważ każdy powinien sprawiedliwie dostawać karę za swoje nieprzemyślane czyny. Dlatego w takim przypadku pojazd powinien mieć wbudowany bardzo dobry rejestrator samochodowy, który zabezpieczy film jako dowód w sprawie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre kamerki mają wbudowany czujnik ruchu, który wyczuwa wstrząsy związane z kolizją i z automatu zabezpiecza przed usunięciem nagrany film. Dodatkowo pojawia się jeszcze inny czujnik, który działa w ten sposób, że rejestrator sam się włącza i sam wyłącza w odpowiednim momencie.

kamerka samochodowaOprócz tego kamerki posiadają jeszcze funkcję robienia zdjęć, dzięki czemu w razie jakiegoś stłuczenia czy ryski spowodowanej przez drugi samochód, nie trzeba mieć przy sobie telefonu aby zrobić temu zdjęcie dla udokumentowania sprawy. Droższe kamerki posiadają wbudowany system GPS, dlatego są w stanie przekazać konkretną trasę oraz prędkość przy której w tamtej chwili samochód się poruszał. Z pozoru małe urządzenia, ale potrafią przynieść dużo korzyści. Koszt rejestratora waha się pomiędzy sto a pięćset złotych. Im wyższa cena tym więcej ma możliwości, jednakże tańsze wersje wcale nie są gorsze od droższych. Na sam początek wystarczy po prostu posiadać w swoim samochodzie taką kamerkę, aby móc czuć się bardziej stabilnie w danej sytuacji.

Każdy rejestrator samochodowy ma swoje plusy. Faktem jest, że tych plusów jest znacznie więcej niż minusów. Jedną wadą jest kwestia tego, że będąc przymocowany na przedniej szybie może trochę ograniczyć widoczność kierowcy. Dodatkowo jest sprawa związana z akumulatorem. Niestety nie są zbyt trwałe, dlatego przez większość czasu powinny być podłączone do gniazdka zapalniczki. Jednakże pomimo tych drobnych wad zawsze lepiej jest posiadać takie urządzenie niż później znaleźć się w niekomfortowej sytuacji w wypadku bez świadków.