Właściciele psów zazwyczaj traktują swoich pupili jak pełnoprawnych członków rodziny – zależy im więc na tym, aby zapewnić zwierzakom codzienny komfort. Dbając o ich zdrowie, zwracają uwagę na to, czy dieta psów jest bogata we wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju wartości odżywcze.

Dobre karmy dla psów

karma dla psów wolfsblut Wysokowartościowymi komponentami odznacza się często wybierana przez właścicieli naturalna karma dla psów Wolfsblut. Specjalne kompozycje składników zapewniają wiele korzyści. Wśród propozycji producenta znajduje się między innymi karma oparta na łososiu i brązowym ryżu, która charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów Omega-3 i Omega-6. Podając tę karmę naszemu zwierzakowi, wzmacniamy jego układ odpornościowy. Możemy też liczyć na poprawę stanu jego skóry oraz sierści – dzięki regularnemu spożywaniu naturalnej karmy, będzie ona lśniąca i gładka. Karma taka może być podawana zwierzęciu także podczas choroby – wspomaga bowiem usuwanie bakterii chorobotwórczych. Wśród składników tej karmy wymienia się też ziemniaki, które – w odróżnieniu od zbóż – są bardzo dobrze przyswajane i szybko trawione.

karma dla psów wolfsblutSzukając karmy Wolfsblut całkowicie wolnej od zbóż, możemy wybrać też tę, której głównymi składnikami są bataty oraz mięso z indyka. Indycze mięso jest delikatne, podobnie jak jagnięcina, dlatego zarówno ta karma, jak i jagnięcina z ryżem, może być z powodzeniem podawana psom o skłonnościach do alergii czy posiadających wrażliwy przewód pokarmowy. Mięso takie, podobnie jak ryby, stanowi idealne źródło białka, które zapewni zwierzakom energię na cały dzień. Wśród suchych karm Wolsfblut chętnie kupowanych przez właścicieli, wymienia się też karmę na bazie batatów i mięsa z kaczki – to propozycja na dietę dla starszych psów. Obok karm suchych, warto kupować karmy mokre, aby wzbogacić jadłospis psów. Wśród składników bardzo często pojawia się tauryna, która wzmacnia naczynia wieńcowe – to bardzo ważne zwłaszcza jeśli chodzi o psy dużych ras i tych, które uwielbiają wysiłek fizyczny. Każda karma wzbogacona jest też o wiele witamin i soli mineralnych, które spowalniają proces starzenia.

Właściciele powinni pamiętać o tym, aby dawać psu odpowiednią ilość karmy – producent na opakowaniu określa zawsze dawkowanie dla psa o konkretnej wadze. Na przykład, jeśli chodzi o karmę mokrą, pies o wadze mniejszej niż 5 kg, powinien dostawać dziennie jedynie 200 g takiej karmy. Duży zwierzak, ważący ponad 30 kg – już 1200 g karmy. Przestrzegając tych zasad, zapewnimy psu wszystkie niezbędne wartości odżywcze, a przy tym nie doprowadzimy do jego otyłości.