Warto jest kupić dobre etui na laptopa. Dzięki niemu można bezpiecznie przechowywać i przenosić swój cenny sprzęt elektroniczny. Etui chroni przed zalaniem, zabrudzeniem, pęknięciami i zarysowaniami. W dodatku może stanowić atrakcyjny dodatek do stylizacji, czy modny gadżet. w sklepach z elektroniką zwykle można zobaczyć wiele rodzajów pokrowców na komputer, od tych za kilkanaście złotych do tych nawet za kilkaset złotych.

Etui na drogi komputer

etui Od czego zależy cena takiego etui? Czym się różni tani pokrowiec od drogiego? Na pewno cena zależy od materiału wykonania. Takie tkaniny jak skóra (naturalna lub ekologiczna), welur, czy aksamit są luksusowe i kosztowne. Zatem etui z nich wykonane będzie kosztowało o wiele więcej niż etui wykonane z poliestru czy innego taniego tworzywa sztucznego. Warto zaznaczyć, że drogie materiału są przyjemniejsze w dotyku, bardziej miękkie. Druga kwestia to dopasowanie i rozmiar etui. Te tańsze zwykle mają rozmiar uniwersalny i można do nich wsadzać mniejsze i większe laptopy. Są tez opcje dedykowane laptopom względem przekątnej ekranu. Są jednak etui dedykowane konkretnym markom, a nawet modelom. Czasem warto zainwestować w luksusowe etui – Macbook czy inny drogi komputer powinien być dobrze chroniony. Macbooki często są bardziej płaskie niż standardowe laptopy, więc pokrowce na nie muszą być węższe. W sklepach internetowych można kupić etui na Macbooka Air, czy Macbooka Pro. Dzięki temu wiadomo, że etui będzie idealnie pasowało do naszego sprzętu.

etui Nie będzie ani za ciasne, ani zbyt obszerne. Trzecia kwestia to jakość wykonania. Najdroższe będą etui ręcznie szyte w Polsce, a najtańsze te szyte na wielkich halach produkcyjnych w krajach azjatyckich. Ręcznie wykonywane pokrowce powstają z dbałością o każdy detal. Mają ładne lamówki, dobrze wszyte zamki, idealne wykończenie. Czasem istnieje też możliwość ich personalizacji np. poprzez dodanie haftu z inicjałami. W ten sposób można zyskać oryginalne, niepowtarzalne etui. Za to pokrowce szyte w fabrykach często mają różne wady np. zamek się zacina, czy klapka nie domyka. Nie będą też doskonale dopasowane do danego modelu, ani nie da się ich spersonalizować.

Reasumując, cena etui zależy od tego z jakiego materiału zostało wykonane, gdzie zostało uszyte, czy jest spersonalizowane i czy jest dedykowane konkretnemu modelowi lub laptopom jednej marki. Ręcznie szyte etui z weluru z haftowanymi inicjałami może kosztować nawet kilkaset złotych, podczas gdy maszynowo szyty pokrowiec z poliestru kupi się nawet za dwadzieścia złotych.