Zaproszenia ślubne nie muszą być gładkie, jednokolorowe, bez żadnych ozdób. W końcu to zaproszenia na elegancką uroczystość, więc powinny się różnić od zaproszeń na zwykłe rodzinne spotkanie. Dodatkowo każda Młoda Para ma okazję spersonalizować zaproszenia, tak by były jedyne w swoim rodzaju, jak również dopasowane do tematyki wesela. Jak można ozdobić zaproszenia?

Ekskluzywne zaproszenia na ślub

Pierwszą opcja są eleganckie zaproszenia ślubne ze wstążką lub kokardką. Satynowa wstążka może być przyklejona do zaproszenia, jak również można nią je przewiązać, szczególnie jeśli zaproszenie jest składane lub ma wypukłe elementy. Kokardka natomiast będzie pięknie zdobiła przednią część zaproszenia. To drobna ozdoba, tania, a jednak ładnie wyglądająca. Wstążki dostępne są w wielu odcieniach, także w wersji brokatowej i półtransparentnej, mają różne szerokości. Druga opcja dekoracji zaproszenia do wycinanie wzorów przy pomocy lasera. Laser jest precyzyjny i dzięki niemu można wykonać nawet najbardziej misterne kształty, w tym ażurowe. Taka ,,koronka” może znaleźć się z boku zaproszenia, jak również laserem można wyciąć na przykład ażurowe serduszko na okładce. Modną koronkę można zastąpić dowolnym innym wzorem, pasującym do tematyki ślubnej, na przykład sercami, czy kwiatami.

Trzecią opcją jest stworzenie zaproszenia 3D. Takie zaproszenie z wierzchu wygląda standardowo, jednak w środku kryje w sobie niespodziankę. Po jego otwarciu pojawi się kształt wycięty z papieru. Może być on prosty, na przykład serduszka, średnio skomplikowany taki jak kontur zakochanej pary, jak również są dostępne bardzo skomplikowane opcje, takie jak wizerunki ołtarza w kościele. Takie zaproszenie z pewnością zaskoczy wszystkich gości. Kolejna opcja ozdób to perełki, naklejki i kryształki. Można je naklejać, nawlekać na ozdobny sznureczek, jak również np. wybrać metalowe serduszko zdobione kryształkami, przez które przeciąga się wstążeczkę. Takie ozdoby występują w wersji standardowej oraz ekskluzywnej. Ta pierwsza będzie tańsza, mniej trwała, ta druga bardziej luksusowa oraz lepiej wyglądająca. Wiele zależy od budżetu jaki chcemy przeznaczyć na zaproszenia ślubne.

Kończąc rozważania, jest wiele metod na wykonanie ozdobnego, przyciągającego wzrok zaproszenia ślubnego. Można do niego dodać wstążki z satyny, mieniące się kryształki, koronki z papieru, jak również motywy przestrzenne 3D. Z pewnością każda para narzeczeńska znajdzie sposób na to, by znaleźć zaproszenie zgodne z ich gustem oraz tematyką weselną, które zachwyci każdego.