Urządzając pokoje we własnym domu kierujemy się przede wszystkim własnym gustem, potem modą oraz ceną. Najważniejsza jest estetyka i dobry wygląd wnętrza. W końcu taki dom ma się przede wszystkim podobać nam. Jednak jeśli chodzi o pokoje hotelowe to sprawa wygląda nieco inaczej.

Tanio i funkcjonalnie zaaranżowany pokój do wynajęcia

pokoje do wynajęciaPrzede wszystkim należy pomyśleć o tym, jakie będzie takie pomieszczenie pod względem funkcjonalności, sprzątania i remontowania. Dlatego też warto omówić to, jak należy wyposażyć pokoje do wynajęcia w Kudowie Zdrój. Jeśli chodzi o podłogi to dobrym rozwiązaniem są zarówno panele podłogowe, jak i parkiety. Obie wersje podłóg będą się dobrze czyścić, zarysowania nie będą widoczne. Panele są dobre, ponieważ można je znaleźć w bardzo niskiej cenie, nie tak jak kamienne płytki, w cenie po kilkadziesiąt do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Tanie panele szybko się zniszczą, ale ich zakup i wymiana nadal będą opłacalne cenowo. Jeśli chodzi o parkiet to deski można cyklinować, czyli zdzierać wierzchnią warstwę i ponownie lakierować podłogę. Renowacja jest korzystna pod względem ceny i nie ma potrzeby kłopotliwego remontu. W kuchni i łazience oczywiście kładziemy płytki ceramiczne. Jeśli chodzi o ściany to farba jest najlepszym rozwiązaniem.

pokoje do wynajęciaTapeta może byłaby bardziej estetyczna jednak jej położenie jest trudniejsze niż malowanie, a przy remoncie jest z nią wiele kłopotów. Jeśli kolor na ścianie wyblaknie, pojawią się zabrudzenia to wystarczy szybko przemalować ścianę i gotowe. Meble powinny być solidnie wykonane. W pokojach hotelowych są one bardziej eksploatowane. Nie warto zatem wybierać najtańszych mebli z cienkiej sklejki. One się szybko wygną, porysują, popękają. Lepiej jest kupić specjalistyczne meble hotelowe, dopasowane do takich ośrodków. Jeśli chodzi o umieszczenie sprzętów elektronicznych to warto jest skorzystać z uchwytów ściennych czy innych podpórek. Wtedy mamy pewność, że telewizor nie spadnie jak ktoś wpadnie przez przypadek na szafkę, czy tez radio nie zostanie zalane jeśli postawimy je koło kuchni. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o dekorację pokoi hotelowych. Nie należy z tym przesadzać, żeby pokoje nie były przesadzone i zbyt dekoracyjne.

Najczęściej pojawiają się obrazki na ścianach, które wyglądają dobrze, a przy tym nie przeszkadzają w korzystaniu z pokoju. Podsumowując, urządzając pokoje hotelowe należy wybrać dobre jakości meble, ściany pomalować, a na podłogach położyć tanie panele podłogowe lub parkiet. Sprzęt mocować na uchwytach, a w kwestii dekoracji postawić na obrazki i zdjęcia w ramkach na ścianach.