W okresie wakacji nasze dzieci większość czasu spędzają same w domu, gdyż my chodzimy do pracy i nie możemy pozwolić sobie na dwumiesięczny urlop. Jeżeli nie możemy zostawić je na okres letni u rodziny na wsi, gdzie mogłyby pożytecznie i ciekawie spożytkować wolny czas, warto pomyśleć o zorganizowaniu im jakiegoś wyjazdu.

Czy kitesurfing to dobry pomysł dla dzieci?

wyjazdy kitesurfingoweObecnie mamy wiele propozycji letnich obozów dla dzieci o różnej tematyce. Głównie są to wyjazdy sportowe bądź językowe. Jeżeli zależy nam by nasze dziecko podszkoliło język podczas wakacji warto pomyśleć o wysłaniu go na właśnie taki wyjazd. Obozy językowe często organizowane są za granicą, w dzięki czemu nasze pociechy będą miały okazję zwiedzić nieco świata, a także doszlifować swoje umiejętności językowe. Dodatkowo podczas wyjazdu mają szansę poznać wiele ciekawych znajomości. Pamiętajmy jednak, że ma to być rozrywka i ciekawe spędzenie czasu dla nich, więc jeśli nasze dziecko nie jest fanem letniej nauki nawet za granicą warto pod uwagę wziąć drugą opcję czyli obóz sportowy. Mamy możliwość skorzystania z wielu propozycji między innymi w folderze kolonijnym znajdziemy wyjazdy kitesurfingowe, tenisowe, piłkarskie.

wyjazdy kitesurfingowe Jeśli więc nasze dziecko interesuje się sportami wodnymi, a wolny czas najbardziej lubi spędzać nad wodą lub na basenie warto rozważyć propozycję wyjazdu kitesurfingowego będącego odmianą tradycyjnego surfingu. Z racji, że do poruszania się na desce przymocowanej do latawca potrzebny jest silny wiatr obozy tego rodzaju organizowane są głównie nad morzem gdyż panują tam najlepsze warunki pogodowe. Kolonie połączone z nauką kitesurfingu odbywają się także w polskich miejscowościach nadmorskich, więc jeśli nie jesteśmy zwolennikami samodzielnych, zagranicznych wyjazdów naszych dzieci nie musimy się o to martwić. Jeżeli jednak nasza pociecha nie czuje się dobrze w wodzie, a znacznie lepiej odnajduje się w sportach zespołowych, to zdecydowanie najlepszą opcją będą dla niego obozy piłkarskie. Natomiast tenis sprawdzi się dla dzieci lubujących się w sportach indywidualnych. Plusem sportowych wyjazdów jest to, że mamy pewność iż nasze dziecko spędzi czas aktywnie, co w obecnych czasach jest rzadkością, gdyż nasze pociechy zwykle wolą spędzać wolny czas przed komputerem lub telewizorem.

Kolejnym plusem wyjazdów wakacyjnych jest także możliwość integracji z rówieśnikami i nawiązania nowych przyjaźni. Często podczas obozów wakacyjnych opiekunowie starają się także zapewnić dzieciom rozrywkę w postaci zwiedzania, co wiąże się z możliwością poznania nieco naszego kraju.