Wymyślenie świątecznych prezentów niejednej osobie spędza sen z powiek. Zawsze staramy się jak najlepiej trafić w gust obdarowywanej osoby, co niejednokrotnie okazuje się sporym wyzwaniem. Dlatego czasem sięgamy po sprawdzone prezenty, które często są po prostu… nudne.

Świece i woski Kringle Candle – pomysł na prezent

woski kringle candleA gdyby tak ożywić prezent czymś o niezwykłym zapachu? Od wieków wiadomo, że zapachy pełnią niezwykle istotną rolę w naszym codziennym życiu. Wykorzystywane są na przykład w aromaterapii, marketingu zapachowym i, oczywiście, w różnorodnych perfumach. Przyjemne zapachy od razu poprawiają nasz nastrój i przywołują pozytywne skojarzenia i wspomnienia, dlatego pachnące drobiazgi to bardzo dobry pomysł na prezent. Dla osoby zapracowanej, która korzysta z długich kąpieli, poleca się zapachowe kule do kąpieli, które napełnią łazienkę niezwykłym aromatem. Kombinacja kilku zapachów może ukoić nerwy i pomóc w zrelaksowaniu się lub przeciwnie, ożywić i dodać energii do działania. Po wyjściu z łazienki ta domowa aromaterapia nie musi się wcale skończyć: w tym mogą pomóc na przykład świece yankee candle. Szeroka gama zapachów sprawia, że wnętrza nabierają nowego charakteru. Zapach może podkreślać wystrój wnętrza, pasować do nastroju lub konkretnej okazji: świąt, ślubu czy przypominać o niedawnym urlopie spędzonym nad morzem.

woski zapachoweJeśli decydujemy się na świece, to warto pamiętać, że często posiadają one dekoracyjne opakowanie, które samo w sobie sprawia, że nasz podarunek stanie się ozdobą domu nawet wtedy, gdy nie jest zapalony. Często jest to opakowanie bardzo proste, ale gustowne, takie jakie posiadają na przykład świeczki woodwick, czyli elegancki szklany słoiczek. Wiele marek świec oferuje również bardzo dekoracyjne opakowania swoich produktów, czasem przypominające małe dzieła sztuki. Jeśli jednak boimy się, że nie trafimy w czyiś gust zapachem świec, można skorzystać z równie różnorodnej opcji związanej z o wiele krótszym czasem palenia. Woski zapachowe do kominków pozwalają na przetestowanie zapachu zanim kupi się go w formie świecy, a do tego można swobodnie łączyć w kominku dwa lub więcej wosków, tworząc własną, unikalną kompozycję. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wosków, ale szczególnie wybijają się na ich tle zapachowe woski i świece firmy Kringle Candle, cenione za różnorodność i wyrazistość zapachów, wśród których łatwo można znaleźć kilka produktów, które przypadną nam do gustu.

Świat zapachowych produktów takich jak świece, woski i kule do kąpieli jest bardzo bogaty. Kierując się opisami i nazwami produktów łatwo można dobrać coś odpowiedniego na prezent dla bliskiej osoby, ale może warto też kupić coś w ciemno lub sięgnąć po jakieś rzadkie połączenie. To również może być świetny pomysł na prezent.