Relaks w gorącej kąpieli z pianą, czy w łóżku z dobrą książką w ręce to coś o czym marzy każdy po powrocie z pracy. Odpoczynek jest niezbędny by zregenerować siły, pozbyć się napięcia mięśni, uniknąć przepracowania. Oczywiście, sposobów na relaks jest o wiele więcej. Jednak ten wypoczynkowy czas można sobie dodatkowo uprzyjemnić, dzięki świecom zapachowym.

Świece o zapachu kwiatów

najlepsze świece zapachowePrzyjemny aromat w pomieszczeniu sprawi, że szybciej zaśniemy, łatwiej się nam będzie oddychało, czy po prostu przyjemniej będzie się nam brało długą kąpiel. Do wyboru jest wiele rodzajów świec, a także olejków, czy wosków. Najlepsze świece zapachowe kwiatowe od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Mają one aromat róży, lawendy, czy polnych kwiatów. Takie zapachu są najbardziej uniwersalne, sprawdzą się też o każdej porze roku. Świece o zapachu cytrusowym, orzeźwiającym są zwykle wybierane na wiosnę i lato. Ożywczy zapach dodaje energii do działania i wprawia w dobry nastrój. Z kolei zimą wybierane są świece o bardziej intensywnych, ciężkich i korzennych zapachach. Popularne są takie aromaty jak grzane wino, piernik, czy jabłka z cynamonem. Takie zapachu współgrają idealnie ze świątecznym czasem Bożego Narodzenia. Świece można podzielić też ze względu na materiał z jakiego są wykonane.

najlepsze świece zapachoweDawniej świece robiono z parafiny. Była ona tania i łatwo dostępna. Z czasem zaczęto wykorzystywać wosk pszczeli. Dłużej się pali, jest naturalny i ma przyjemny aromat. Obecnie popularne są także świece sojowe. Mają podobne właściwości co świece z wosku pszczelego, ale są często wybierane przez wegan (jako produkt nie zawierający składników pochodzenia zwierzęcego). Świece mają też różne opakowania. Najtańsze są świece-walce, które trzeba postawić na podstawce by wosk nie kapał na parapet, czy krawędź wanny. Na prezent najlepiej się sprawdzą świece w szklanym opakowaniu. Może to być opakowanie w formie szklanki (otwarte), jak i słoiczka (przypominające pojemnik na ciastka, z górnym zamknięciem). Takie świeczki pięknie się prezentują, a opakowanie można po wypaleniu się świeczki ponownie wykorzystać. Warto zwrócić uwagę też na knoty świec. Zamiast zwykłych sznurkowych można zamówić świece z knotem drewnianym.

Będzie on wydawał dźwięk trzaskającego ognia w kominku. Jak widać jest wiele ciekawych opcji odnośnie zakupu świec zapachowych. Różnią się one formą, zapachem, rodzajem knota. Zawsze można dobrać idealną świeczkę do danej pory roku, nastroju, czy okazji z jakiej będzie ona darowana. W dobrych sklepach będzie bogaty wybór takich świec.