Od poniedziałku do piątku członkowie rodziny często się mijają w przejściu szykując się do szkoły czy pracy. Jedzą w biegu kanapki i popijają kawę, po czym od razu wychodzą z domu. Z kolei wieczorem każdy wraca do domu o innej porze, więc samodzielnie szykuje sobie obiad czy kolację.

Rodzinne wyjście na obiad

rodzinny obiadNie ma czasu ani możliwości, by cała rodzina usiadła przy jednym stole i cieszyła się smacznym posiłkiem, jak i swoim towarzystwem. Na szczęście są jeszcze weekendy. Dwa dni wolnego można poświęcić nie tylko na leniuchowanie, czy załatwianie tego, czego się nie zdążyło zrobić w dni robocze. To także świetna okazja do tego, by razem z rodziną zasiąść do stołu i przygotować smaczny posiłek. Drugą opcją jest też wybranie się do restauracji. Udany rodzinny obiad w Krakowie czy innym mieście to okazja do spotkania z bliskimi, do rozmowy, a także do zabawy. Jak miło spędzić ten czas? Na pewno trzeba się zastanowić nad tym, gdzie zorganizować obiad. Jeśli planujemy po prostu ugotować coś w domu to warto zadbać o przystrojenie stołu. Wyciągnijmy odświętny obrus, ułóżmy serwetki przy każdym miejscu na stole. Na środku można postawić świecznik ze świecami, wazon z kwiatam, czy choćby ozdobną misę z owocami na deser.

rodzinny obiadTo dobry moment na wyciągnięcie zapomnianej eleganckiej zastawy stołowej, która na co dzień nie jest używana. Co zjeść na tkai obiad? Najlepsze będą potraw, które uwielbiają domownicy, takie które rzadko się robi, bo są czasochłonne i nie ma kiedy robić ich na obiad w tygodniu. Po obiedzie można wyciągnąć gry planszowe i bawić się dalej czy też wyjść na spacer jeśli pogoda temu sprzyja. A co z restauracjami? Zjedzenie w niej obiadu ma tę zaletę że nie trzeba niczego gotować, a potem sprzątać talerzy. To okazja to spróbowania nowych potraw, których w domu się nie przyrządza. Każdy z domowników wybierze sobie coś innego z menu, więc nie ma narzekania, że komuś coś nie pasuje w jedzeniu. A po obiedzie można pójść na miasto, na zakupy, na spacer. Wiele zależy oczywiście od pogody, jak również od tego co domownicy lubią robić – czy stawiają na aktywny czy spokojny wypoczynek. Zdecydowanie warto jest się przynajmniej raz na tydzień spotkać z całą rodziną na smacznym obiedzie. To dobra okazja do rozmowy, budująca relacje międzyludzkie.

A dodatkowo wspaniałe jedzenie, czy spacer w blasku słońca zachwycą każdego. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać między gotowaniem w domu i późniejszym sprzątaniem, a wybraniem się do polecanej przez znajomych czy rodzinę lokalnej restauracji na wyśmienity posiłek.