Wybór odpowiedniej sali weselnej jest jedną z najważniejszych kwestii o jakie musimy zadbać o podczas przygotowań ślubnych. Zła sala sprawi, że goście nie będą się dobrze bawić, zespół nie będzie miał się gdzie rozstawić, a Para Młoda będzie niezadowolona ze swojej wielkiej uroczystości. Są kwestie o których nie można zapominać i których warto jest się trzymać podczas sprawdzania sal znajdujących się w okolicy.

Przygotowanie uroczystości weselnej

sale weselnePierwsza sprawa to taka, czy goście weselni mieszkają w okolicy i mogą dojechać do domów, czy też przyjeżdżają z daleka i trzeba zapewnić im nocleg. Wtedy jedynie sale weselne z noclegiem wchodzą z grę, czyli takie, które są połączone z hotelem. To najwygodniejsza opcja, ponieważ nie trzeba martwić się o transport gości. Przy zamawianiu sali z noclegami można także liczyć na spore zniżki, niż przy wynajmowaniu ich osobno. Warto sprawdzić także to, jak wyglądają pokoje hotelowe, ilu są osobowe, jak i oczywiście sprawdzić ilu gości będzie chętnych na nocowanie w pensjonacie. Kolejna kwestia to wielkość sali weselnej. Dobiera się ją do liczby gości oraz do sprzętu i dekoracji. Jeśli na weselu ma grać orkiestra i organizowane są pokazy barmańskie to potrzeba zarezerwować na takie atrakcje więcej przestrzeni, niż gdyby tylko mieć dj-a oraz fotobudkę, która może stać nawet na korytarzu.

sale weselneNa sali powinno być tyle miejsca, żeby było miejsce na stoły z jedzeniem, jak i miejsce na parkiet do tańczenia. Dobrym rozwiązaniem są miejsca dzielone, gdzie przestrzeń restauracyjna i taneczna są osobnymi salami. Wtedy goście bawiący się nie będą przeszkadzali tym, którzy chcą w spokoju zjeść i porozmawiać. Kolejna kwestia o której warto wspomnieć to sprawa finansowa. Co wchodzi w skład ceny za wynajem sali? Może to być sama przestrzeń oraz meble. Są jednak miejsca, gdzie właściciele zadbają także o dekoracje pomieszczenia, catering, pomoc florystów, czy udźwiękowienie sali. Wygodnym rozwiązaniem jest posiadanie sali gdzie będziemy mieli wszystko zapewnione, bo na jednym spotkaniu można wszystko omówić, a nie martwić się o skoordynowanie wszystkich działań. Niezmiernie ważnym aspektem wynajmu jest lokalizacja sali. Im dalej od miejsca ślubu tym bardziej kłopotliwy będzie dojazd.

Czasem trzeba wynająć busa dla gości, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak zaleta sali oddalonej od centrum miasta będzie niższa cena za wynajem. Podsumowując, przy wyborze sali weselnej trzeba mieć na uwadze bazę noclegową, odległość od kościoła/urzędu, wielkość sali oraz to co wchodzi w skład wynajmu.