Ciąża to okres, w którym cała rodzina oczekuje na przybycie na świat potomka. Jest to również czas, kiedy większość mam decyduje się na uwiecznienie chwili kilku miesięcy przed narodzinami. Tego typu sesje stały się popularne i nic w tym dziwnego. Fotografowie uwielbiają robić zdjęcia szczęśliwych par z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Jednak przed wzięciem udziału w takim wydarzeniu, warto zapoznać się z radami innych mam i fotografów.

Popularne sesje ciążowe

sesja ciążowaNa początek, powinno uwzględnić się czas najodpowiedniejszy do wykonania zdjęcia – mowa tutaj o kształcie i wielkości brzuszka, aby ten jak najlepiej prezentował się na zdjęciu. Wiele kobiet decyduje się na sesje między 6 a 8 miesiącem ciąży. Nie jest to jednak standard – u niektórych mam brzuszek widoczny jest wcześniej. Nie powinno robić się zdjęć zbyt blisko terminu narodzin dziecka. Jeśli przyszła mama zdecydowała się już pójść na sesję – powinna zabrać ze sobą partnera i dzieci (jeżeli są). Dzięki temu na fotografii można uwiecznić, jak cała rodzina oczekuje na nowego braciszka lub siostrzyczkę. Warto ubrać się w coś przewiewnego, luźnego, swobodnego – odważniejsze mamy decydują się na robienie zdjęć w bieliźnie, jednak nie jest to standard. Niektórzy fotografowie oferują swoim klientom odpłatne usługi makijażystki, tuż przed wykonaniem zdjęcia. Jest to przydatna oferta, gdyż sprawi, że kobieta będzie na zdjęciu jeszcze piękniejsza. Na sesję można zabrać ze sobą różne gadżety, jak zdjęcie USG, test ciążowy, elementy odzieży dziecka czy wstążeczki do obwiązania brzuszka.

sesja ciążowaFotografie przyszłych mam można wykonać u wielu specjalistów – polecani są między innymi eksperci z województwa mazowieckiego. To dzięki nim sesja ciążowa w Ząbkach stała się popularna i przyciąga nowych klientów. Fotografowie dysponują nie tylko własnym studio, ale znają również okoliczne tereny, które idealnie sprawdzą się na sesje plenerowe. Przed wybraniem odpowiedniego fotografa i przystąpieniem do sesji, warto uwzględnić kilka spraw i zapoznać się z ofertą, jaką proponuje każdy ze specjalistów. Przyszłe mamy mogą zapytać się między innymi o to, ile otrzymają zdjęć na jednej płycie, a ile zostanie wywołanych, a także, w jakim formacie zostaną one wywołane oraz ile z nich jest obrabianych komputerowo.

Warto również podpytać się, ile kosztuje utworzenie własnego albumu z wybranymi zdjęciami oraz jak wygląda asortyment fotografa – czy dysponuje on gadżetami, rekwizytami i ubraniami. To istotne, aby właściwie przygotować się do planowanej sesji, bez zbędnego stresu.