Maluchy są bardzo ruchliwe, szczególnie nocą, gdyż często wybudzają się w trakcie snu. Jak wiadomo, by sen był prawidłowy, konieczne jest zapewnienie maluchowi odpowiednie warunki. Jednym z nich jest okrycie, które nie będzie krępowało ruchów i zapewni optymalną temperaturę.

Do czego służą śpiworki z nogawkami?

dziecko spiworekSen jest bardzo ważny, szczególnie w przypadku małych dzieci. Zapewnienie maluchowi komfortowych warunków w łóżeczku, może pozytywnie wpłynąć na to czy dziecko będzie wyspane. Z pomocą przychodzi wygodny śpiworek z nogawkami — który eliminuje problem rozkopywania się dziecka oraz utrzymuje stałą temperaturę spania. Takie śpiworki posiadają najczęściej wygodną rozmiarówkę, bowiem są wykonywane nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jak wyglądają? Śpiworek do spania przypomina kształtem kamizelkę zakończoną nogawkami. Z powodzeniem sprawdzi się on nie tylko w wygodnym łóżeczku, ale również podczas spaceru w wózku. Na czas popołudniowej drzemki w przedszkolu to idealne rozwiązanie również dla starszych pociech. Wzory i kolory śpiworków są nieograniczone, od samochodzików dla chłopca, po kwiatki i motylki dla dziewczynki. Stonowana kolorystyka sprawi, że śpiworek świetnie dopasuje się do większości dziecięcych zestawów pościeli.

bezpieczeństwo maluchaŚpiworki wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, powinny posiadać certyfikaty najwyższej klasy, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla atopowej skóry dzieci. Śpiworki do spania najczęściej wykonane są z naturalnej bawełny, a wypełnienie jest antyalergiczne. Śpiworki z nogawkami do spania, dostępne są w określonych rozmiarach — zapewniają szeroki przedział rozmiarów, tak że nie trzeba ich kupować non stop. Jeden śpiworek dla dziecka jest w stanie nawet posłużyć rok. Modele śpiworków najczęściej posiadają wygodny w użytkowaniu zamek błyskawiczny, dziecko ubrane w taki śpiworek nie potrzebuje dodatkowego okrycia. Dużym atutem tych produktów jest to, że są bardzo łatwe w czyszczeniu, wystarczy wyprać je w pralce w temperaturze nie wyższej od 30 stopni, należy również zrezygnować z wirowania.

Dla wszystkich rodziców pokonanych przez koce i kołderki znalazł się ciekawy sposób — wygodny śpiworek z nogawkami. Niektóre z modeli są, również dwustronne więc zapewniają ciekawy design do łóżeczka czy wózka pociechy. Ale najważniejsze jest to, że zapewniają spokojny sen, bez rozkopywania kołdry maluchowi. Istnieją również różne warianty, można kupić śpiworek letni bądź zimowy. Zastosowanie śpiworka sprawi, że dziecko na pewno się nie odkryje.