Prawidłowo przebiegająca ciąża trwa dziewięć miesięcy. W tym czasie mamy zwykle co najmniej kilka okazji, które wymagają od nas włożenia eleganckiego ubrania, zamiast wygodnych legginsów. Do takich okazji należą na przykład święta Bożego Narodzenia czy zaproszenie na ślub znajomych.

Spódnica wysmuklająca sylwetkę

Jednak oprócz takich okazji, warto również samemu organizować sobie w czasie ciąży wyjścia do opery czy na elegancką a kolację z mężem, aby jak najlepiej wykorzystać ten spokojny czas oczekiwania na maleństwo, bowiem po przyjściu potomka na świat zwłaszcza pierwsze miesiące mogą być trudne, jeśli chodzi o zorganizowanie wolnego czasu. Spotkania ze znajomymi i rodziną to także świetna opcja, by pochwalić się powiększającym się brzuszkiem. Choć to właśnie on może być powodem, który skutecznie nas do takich wyjść zniechęci, bowiem znalezienie odpowiedniej sukienki okazać się kłopotliwe. Zmieniająca się sylwetka ciężarnej sprawia, że trudno jest znaleźć sukienkę o właściwym kroju i materiale, która zapewniłaby wygodę, a jednocześnie wyglądała elegancko. Wówczas świetnym rozwiązaniem może okazać się równie kobiecy element garderoby, czyli spódnica. Podział ubrania na dwie osobne części sprawi, że nie tylko łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni fason do naszej aktualnej budowy, ale także całość będzie wyglądała lepiej ze względu na to, że jesteśmy w stanie takim zabiegiem podkreślić odpowiednio talię i nadać sylwetce lekkości.

Świetnym wyborem są spódnice ciążowe we wzory, dzięki którym również jesteśmy w stanie optycznie wysmuklić naszą sylwetkę. Doskonałym rozwiązaniem są na przykład pionowe paski, które nie tylko wyszczuplą, ale także wydłużą naszą postać. Ponadto jeśli zdecydujemy się na model z gumką w pasie, jesteśmy w stanie idealnie dopasować wysokość, na której powinniśmy nosić ubranie, aby nie narażać brzuszka na ucisk. Taki fason będzie mógł nam towarzyszyć przez zdecydowanie dłuższy czas, gdyż świetnie dopasowuje się do kształtu sylwetki. Niewykluczone, że będziemy mogły nosić go jeszcze na długo po ciąży. Przy wyborze zwróćmy również uwagę na materiał. Najlepszym wyborem będzie naturalna wiskoza czy modal, które wyglądają elegancko, a przy tym są bardzo przewiewne i komfortowe w noszeniu.

Będąc w ciąży, nie powinniśmy rezygnować z udziału w ważnych uroczystościach czy eleganckich wyjściach. Jeśli tylko samopoczucie i zdrowie nam na to pozwala, same powinnyśmy inicjować takie okazje, bowiem po narodzinach maleństwa możemy długo czekać na możliwość spotkania ze znajomymi czy wyjście do filharmonii.