Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna pozwala zachować w formie nie tylko ciało, ale i umysł – uprawiając sport, oddajemy się całkowicie tylko temu zajęciu, nie myślimy wówczas o swoich zmartwieniach czy o ciężkim dniu, który mieliśmy w pracy. Jesteśmy tylko tu i teraz.

Sposób na naukę gry w tenisa

To dlatego aktywność fizyczna jest polecana osobom, którym zależy nie tylko na poprawieniu swojej kondycji, ale też na dobrym samopoczuciu. Endorfiny wytwarzane podczas wysiłku wpływają korzystnie na cały organizm – to dlatego nie powinniśmy unikać sportu. Choć wydaje się, że do większości sportów trzeba posiadać jakieś szczególne predyspozycje – nie jest to prawdą! Tylko regularny trening pozwala na podniesienie poziomu własnych umiejętności – dlatego jeśli do tej pory oglądaliśmy mecze tenisa ziemnego jedynie w telewizji, możemy pomyśleć na spróbowaniu własnych sił w tym sporcie. Popularna szkoła tenisa w Warszawie proponuje lekcje zarówno młodzieży i dorosłym, jak i dzieciom – trener zawsze dostosowuje wskazówki do poziomu uczestnika zajęć. Już po kilku lekcjach tenis może stać się naszą pasją – to dlatego, że zajęcia prowadzone są przez instruktora tenisa, który sam traktuje grę nie tylko jako rywalizację, ale też jako prawdziwą przyjemność.

Dobry trener nie daje odczuć uczestnikom żadnych negatywnych emocji podczas zajęć. Odpowiednia motywacja sprawia, że popełniane na początku błędy są skutecznie niwelowane przez trenujących, a gra – wraz z upływem czasu i regularnością treningów – staje się coraz lepsza. Szkoły tenisa w Warszawie oferują nie tylko indywidualne lub grupowe lekcje, ale także organizują sparingi – w ten sposób możemy przez moment poczuć się jak na Wimbledonie. Rozpoczynając naukę tenisa, nie musimy martwić się o to, że nie posiadamy własnego sprzętu – szkoły tenisa mają do dyspozycji wysokiej jakości rakiety tenisowe. Najczęściej nowe osoby decydują się na dwa treningi w miesiącu – to pozwala na zaznajomienie się z regułami gry, poprawę kondycji oraz na coraz lepsze wykonywanie uderzeń i odbieranie piłki. W miarę zaawansowania, większość trenujących decyduje się na zwiększenie liczby treningów – do trzech w tygodniu.

To dlatego, że gra w tenisa wchodzi w krew… z czasem tenis staje się dla trenujących po prostu częścią życia. Osoby, które nie mają dużo wolnego czasu, pozostają przy dwóch godzinach tygodniowo lub przy jedynie czterech treningach w miesiącu – to niewiele, ale pozwala na utrzymanie formy. Taki wysiłek fizyczny jest naprawdę przyjemny – warto przekonać się samemu.