Prośba o rękę ukochanej to zadanie czekające każdego mężczyznę, który chciałby w następnej kolejności poślubić wybrankę swojego serca. Zorganizowanie zaręczyn nie należy jednak do najprostszych zadań. Oprócz wyboru odpowiedniego pierścionka ważne są także okoliczności towarzyszące tej niezwykle ważnej dla związku chwili, a także utrzymanie wszystkiego w tajemnicy, aby nasza wybranka niczego się nie spodziewała.

Pierścionki ze srebra rodowanego

Zanim jednak zaczniemy przygotowania romantycznej scenerii, musimy dokonać wyboru i zakupu właściwej biżuterii. Przed wizytą w salonie jubilerskim warto określić swój budżet. Są kraje, gdzie obowiązują ścisłe zasady co do wartości pierścionka zaręczynowego. Natomiast w Polsce nie mamy żadnych jasno określonych reguł w tej kwestii, a Panowie określają sumę, jaką mogą przeznaczyć na zakup pierścionka według zasobności własnego portfela. Pierścionek ma bowiem głównie wartość symboliczną, a jego cena i zawartość drogocennych diamentów nie gwarantują długowieczności związku. Dlatego kiepskim pomysłem jest kupowanie biżuterii zaręczynowej na raty, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zaręczyny to tylko zapowiedź do wydania zdecydowanie większej kwoty na organizację następnego wydarzenia z życia związku, czyli ślubu i wesela. Zanim dokonamy wyboru kamienia, musimy podjąć decyzję odnośnie kruszcu, z którego wykonana będzie biżuteria.

Przyjęło się, że pierścionek na tę okazję powinien być wykonany ze złota, jednak warto czasem wyjść poza utarte schematy, zwłaszcza, jeśli zakup złotej biżuterii nie jest możliwy na przykład ze względu na uczulenie ukochanej. Wówczas pierścionki srebrne z cyrkonią mogą okazać się równie stosowne, zwłaszcza jeśli postawimy na wysokiej klasy srebro rodowane, którego trwałość jest zdecydowanie większa. Cyrkonia z kolei może z powodzeniem zastąpić nam drogocenne diamenty, których zakup wiąże się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Jest to kamień półszlachetny, którego trwałość może cieszyć oko przez długie lata. Zatem jeśli potrzebujemy alternatywy do wydania kilku tysięcy złotych na drogocenne kamienie lub zakupu uczulającej biżuterii wykonanej ze złota, śmiało możemy postawić na wysokiej jakości biżuterię srebrną. Jej dodatkowym atutem jest zdecydowanie większa uniwersalność, bowiem ten odcień pasuje do większości karnacji i będzie doskonale współgrał zarówno z chłodnym, jak i ciepłym typem urody.

Po zakupie odpowiedniego pierścionka nie pozostaje nam nic innego jak wybór właściwego momentu i aranżacja romantycznych okoliczności. No chyba, że nasza wybranka jest miłośniczką ekstremalnych doznań, wówczas możemy zorganizować zaręczyny nawet podczas skoku ze spadochronem. Uważajmy jednak wtedy, aby nie upuścić pierścionka w przepaść pod nami.