Czasem każdy ma ochotę poczuć nieco adrenaliny, zrobić coś szalonego, czego nigdy wcześniej nie robił. Z drugiej strony nie zawsze jest łatwo wybrać coś odpowiedniego z dziedziny sportów ekstremalnych. Lęk wysokości może blokować nas przed skokiem na bungee czy ze spadochronem, a lęk przed rekinami nie pozwoli nam na nurkowanie w Wielkiej Rafie Koralowej.

Strzelectwo w plenerze

strzelectwo parkouroweCzasem barierą nie do pokonania jest odległość np. brak możliwości przelotu do niedostępnej dżungli amazońskiej, czy finanse. Czy jednak jest coś, co zapewni nam odpowiednią dozę rozrywki i podniesie poziom adrenaliny, a jednocześnie nie będzie kosztowne czy problematyczne? Dobrym rozwiązaniem będzie strzelectwo parkourowe. Jest to podgatunek strzelectwa plenerowego w którym wykorzystuje się rzutki. Są one wystrzeliwane przez specjalne urządzenia, a zadaniem zawodnika jest trafienie do nich ze strzelby. Czemu warto postawić akurat na ten rodzaj rozrywki? W Polsce powstaje coraz więcej takich strzelnic, więc nie trzeba ruszać się daleko żeby z nich skorzystać. Także ceny nie są wygórowane, zatem nie musimy się obawiać że za kilka godzin rozrywki wydamy całą pensję. Dla osób początkujących zachęcą będzie to, że nie trzeba ze sobą mieć własnego sprzętu – na miejscu można go wypożyczyć. W ten sposób nie tylko nie ponosi się dodatkowych kosztów, ale też nie trzeba się martwić, że przywieziemy złą broń. Kolejna kwestia to nauka.

strzelectwo parkouroweNa strzelnicy zawsze pracują profesjonalni instruktorzy, którzy wszystko nam wyjaśnią, wytłumaczą i pomocą w rozpoczęciu strzelania. Będą oni pomocni także dla tych, co już umieją strzelać, jednak chcą się doskonalić w technice. Nie trzeba chyba dodawać, że strzelanie do rzutków w lesie pozwala poczuć adrenalinę jak na prawdziwym polowaniu, jedna bez zabijania zwierzyny. To zatem dobre rozwiązanie dla ekologów i wegetarian, którzy nie chcą przyczyniać się do cierpienia zwierząt, ale jednocześnie chcą się nauczyć strzelać ze strzelby. Takie ,,bezkrwawe polowanie” także będzie świetną rozrywką, nawet jeśli po nim nie przywieziemy ze sobą żadnego trofeum w formie poroża, czy kła. Można za to wygrać puchar czy medal na zawodach parkourowych. One również coraz częściej odbywają się nawet w Polsce.

Kończąc rozważania, warto jest skorzystać z opcji jakie daje nam strzelectwo parkourowe. Strzelanie na lesnej strzelnicy do wystrzeliwanych rzutków to sposób na polowanie bez ofiar, doskonalenie techniki i emocjonującą rozrywkę bez obaw o bezpieczeństwo swoje i innych. Zdecydowanie warto jest zgłębić ten temat.