Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, dlatego jest tak bardzo celebrowane. Huczna impreza pozwala w gronie rodziny i znajomych cieszyć się szczęściem Młodej Pary. Jednak nie można zapominać o tym, że na ślubie trzeba robić zdjęcia, tak by to radosne wydarzenie mogło być wspominane nawet po wielu latach.

Jak wygląda sesja ślubna?

Ludzka pamięć jest zawodna i z czasem o wielu sytuacjach się zapomina. Fotografie pozwalają na przypomnienie ich i przeżycie wesela na nowo. Obecnie fotografie ślubne można podzielić na te studyjne i plenerowe. Zaznaczyć jednak należy, że obecnie studio fotograficzne jest pojęciem bardzo szerokim. Nie trzeba się decydować na statyczne zdjęcia na jakimś tle, zwykle mało realistycznym. Dobry fotograf potrafi przenieść swoje studio do domu Młodej Pary, czy do hotelu i tam robić zdjęcia we wnętrzu. Fotografia plenerowa to zaś nie tylko zdjęcia na łąkach i na plaży, ale także zdjęcia w starych fabrykach, na górskich szczytach, czy na miejskiej ulicy. Wszystko zależy od tego co lubi Młoda Para i w czym specjalizuje się fotograf ślubny – Rzeszów jak i wiele innych miast posiada wiele pracowni fotograficznych, zajmujących się różnymi typami zdjęć.

Co warto wiedzieć o współczesnej fotografii studyjnej? Na pewno łatwiej jest tu uzyskać satysfakcjonujący efekt pod kątem technicznym. Fotograf ma do dyspozycji wiele lamp, nie musi się martwić tym że ktoś mu wejdzie w kadr i zepsuje cały efekt, czy że pogoda zaraz się zmieni, więc musi pracować szybko, zanim zacznie padać. Zdjęcia zarówno w studio fotografa, jak i w ,,studio” stworzonym w domu będą przebiegały spokojniej, a Młoda Para zawsze może chwilę odpocząć, czy zrobić przerwę na jedzenie. Z drugiej strony znajduje się fotografia plenerowa. Tu fotograf musi mieć na względzie wspomnianą pogodę, w przypadku ruchliwych miejsc zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś zasłoni kadr i ujęcie trzeba będzie powtarzać. Jednak tylko w plenerze możemy uzyskać zdjęcia w polu lawendy, na tle zachodzącego słońca nad morzem, czy nad malowniczym jeziorem. To bardzo modne lokacje wybierane przez nowożeńców w Polsce.

Warto zaznaczyć, że zdjęcia ślubne nie muszą się odbywać w dniu ślubu, a najczęściej są one robione nawet kilka dni po nim (rzadziej przed nim). Dzięki temu para młoda może odpocząć po wielkiej imprezie i przygotować się do profesjonalnej sesji zdjęciowej. Zarówno zdjęcia studyjne, jak i plenerowe mają swój urok, a jeśli nie wiadomo co wybrać, to zawsze można znaleźć fotografa, który oferuje i jedno i drugie.