Nauka języków obcych jest w dzisiejszym świecie bardzo ważna. Pomaga nam ona nie tylko w szkole przy zdawaniu egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, nie tylko w pracy podczas nawiązywania kontaktów z zagranicznymi odbiorcami. Znajomość przynajmniej angielskiego pomaga nam również w codziennym życiu.

Kursy oferowane w szkołach językowych

szkoła językowa Możemy oglądać filmy bez lektora i napisów, czytać książki w oryginalne, czy też szukać informacji na zagranicznych stronach. Jednak nie zawsze mamy możliwość nauczenia się dobrze języka w szkole podstawowej czy liceum. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest szkoła językowa znajdująca się w Katowicach, która oferuje różnego rodzaju kursy, dopasowane do potrzeb uczniów. Na pewno pierwszy podział nauki to podział ze względu na język i na stopień zaawansowania. Najczęściej w szkołach językowych można znaleźć ofertę nauczania angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, czy hiszpańskiego. Rzadziej oferowany jest chiński, japoński, szwedzki, czeski, czy ukraiński. To się jednak zmienia, a więc i bardziej ,,niszowe” języki są poszukiwane. Ważny jest także stopień zaawansowania. Nauka powinna być prowadzona od podstaw, czyli poziomu A1, do płynnego posługiwania się językiem, czyli do poziomu C2.

szkoła językowa Poza standardowymi kursami odbywają się także takie stricte przygotowujące do zdawania egzaminów, takich jak FCE, czy CAE. To potwierdzenie umiejętności językowych, które dobrze wygląda w CV pracownika. Szkoła językowa poza kursami ogólnymi może oferować także kursy specjalistyczne. Są one skierowane do osób znających język, ale nie fachowe słownictwo, czy przepisy. Są to kursy z języka prawniczego, medycznego, kursy dla tłumaczy przysięgłych, business English dla biznesmenów. Czasem nawet pracodawcy organizują naukę angielskiego czy niemieckiego dla całego działu, który będzie odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe (głównie działu handlowe i obsługi klienta). Szkoła języków obcych może organizować także korepetycje i przyspieszone kursy przygotowawcze, na przykład przed egzaminem maturalnym. To dobra opcja dla osób, które szybko potrzebują polepszyć swoje umiejętności językowe i chcą się skupić tylko an wybranych zagadnieniach, z którymi sobie nie radzą.

Korepetycje czy przyspieszone kursy nie są drogie, więc każdy może sobie na nie pozwolić. Szkoła języków obcych powinna też mieć opcje dla dorosłych i dla dzieci. Nawet jeśli obie grupy chcą się uczyć na poziomie podstawowym to łączenie ich nie jest korzystne. Kursanci powinni móc się skupić, jak również mieć wsparcie osób w swoim wieku.