Decydując się na wyjazd w ciekawe miejsce naszego kraju wiele osób zaznacza na mapie Toruń. Miasto, które znajduje się w centrum województwa kujawsko – pomorskiego urzeka swoja piękną gotycką budowlą. Turystów przede wszystkim zachwyca starówka.

Starówka w Toruniu – cudowna atrakcja turystyczna

starówka w ToruniuMożna na niej znaleźć wiele pomników – skrzypka, Mikołaja Kopernika czy też osiołka oraz pieska. W sezonie turystycznym, a tym jest lato starówka przeżywa oblężenie turystów, co w szczególności cieszy drobnych sklepikarzy sprzedających pamiątki. Zawsze warto także udać się na wieżę widokową mieszczącą się na ratuszu. Warto jest poświęcić parę godzin przed wyjazdem do grodu Kopernika i zaznaczyć miejsca, które chcemy odwiedzić. Spacer Bulwarem Filadelfijskim może okazać się wspaniałym wspomnieniem. Poleca się także przejazd na drugą stronę mostu i udane się na taras widokowy. Wtedy można zobaczyć przepiękną panoramę Torunia w całej okazałości. W centrum miasta znajduje się wiele restauracji a także kawiarni, gdzie warto skosztować miejscowych specjałów.

starówka w ToruniuJak się okazuje Toruń to nie tylko pierniki ale także przepyszne lody od jednego z miejscowych cukierników. Kolejki po jego smakołyki są bardzo długie, jednak wszyscy zgodnie przyznają, że warto jest poczekać tyle czasu. Słynna starówka w Toruniu nabiera także smaku, kiedy wejdzie się do jednego z lokali miejscowego browarnika. Piwo, które powstaje w kadziach mieszczących się w restauracji klienci mogą poprosić o zapakowanie go do butelki. Jest ono zawsze świeże, dlatego też ma ono wielu amatorów. Wieczorem warto także odwiedzić kluby nocne w Toruniu a jest ich wiele. Gród Kopernika jako studenckie miasto oferuje szeroką gamę różnego rodzaju klimatów. Zarówno miłośnicy hip hopu jak i czarnych brzmień odnajdą miejsce idealne dla siebie. Ciekawe miejsca w Toruniu są na każdym kroku. Warto jest więc wyjazd planować wcześniej, szczególnie gdy na zwiedzanie ma się tylko jeden dzień. Miłośnicy sportu także poczują się świetnie, bowiem co roku organizowana jest na toruńskiej MotoArenie specjalna i wyjątkowa impreza żużlowa. Fani z całego świata przyjeżdżają na ten piękny obiekt by ile sił w gardłach kibicować swoim faworytom. Wyruszając do takiego miasta jakim jest Toruń najlepiej jest zaopatrzyć się w przewodnik a także obserwować ludzi do jakich miejsc zmierzają.

Może się bowiem nagle okazać, że w pewnym kącie jednej z ulic napotkamy smoka toruńskiego. Sprawdzenie jakim rytmem tętni miasto – zarówno w dzień jak i w nocy pozwoli zrozumieć dlaczego Toruń tak urzeka każdego, kto tam przyjeżdża.