Muzyka jest nieodzownym elementem każdej imprezy, niezależnie jakiego jest ona rodzaju, muzyka zawsze towarzyszy zabranym oraz gościom. Przy jej akompaniamencie wiele osób uczy się, trenuje oraz pracuje. Muzyka nieustannie towarzyszy nam oraz stanowi tło dla codziennych czynności.

Na co zwrócić uwagę wybierając zespół weselny?

zespół weselnyW zależności od tego jakiego typu jest dany utwór, muzyka wpływa na człowieka inaczej, poczynając od stanu melancholijnego, aż po pobudzenie. Zorganizowanie imprezy, na której goście będą bawić się doskonale bez odpowiedniego podkładu muzycznego jest praktycznie niemożliwe. Wybór odpowiedniego akompaniamentu, jak i zespołu muzycznego, na imprezę wielkoformatową, jaką jest wesele jest niemiernie istotny. Poszukiwanie idealnego zespołu muzycznego na wesele zacząć powinno się od ustalenia budżetu ślubnego. Od niego zależy przede wszystkim to, z ilu osób będzie składał się zespół oraz jakich instrumentów używa. Oprócz zespołu podkład muzyczny dostarczyć może również DJ oraz tak zwany wodzirej, który łączy w sobie zarówno prowadzenie wesele, zainteresowanie gości, jak i wybór muzyki lub samodzielną grę na danym instrumencie. Ważnym aspektem przy wyborze zespołu weselnego jest również doświadczenie.

zespół weselnyDokonując wyboru zespołu weselnego powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak duże członkowie zespołu mają doświadczenie w zakresie śpiewu, gry na instrumentach oraz w prowadzeniu imprezy. Prowadzenie wesela polega przede wszystkim na zapraszaniu Pary Młodej do pierwszego tańca, zapraszaniu gości weselnych do wnoszenia toastów, a także prowadzić oczepiny, jeżeli Para Młoda wyraziła chęć na te atrakcję. Istotny jest także repertuar, wybierając zespół weselny powinniśmy upewnić się iż jest on skłonny do sugestii oraz w jakim repertuarze wykonuje on utwory i piosenki. Powinien być on zgodny z upodobaniami nie tylko Pary Młodej, lecz również gości weselnych. Dopasowanie muzyki do wszelkich pokoleń znajdujących się na weselu jest niemiernie trudne i wymaga doświadczenia w prowadzaniu wesel, jak iż znajomości szerokiej gamy utworów weselnych i popularnych. Przed wpłatą zaliczki i ustaleniem repertuaru ważne jest także to, aby poprosić zespół o występ w tak zwanej wersji demo, który umożliwi zaznajomienie się z możliwościami członków danego zespołu weselnego.

Doskonałym pomysłem jest poproszenie zespołu o kontakt z poprzednimi klientami, w celu usłyszenia opinii od wielu osób, które posiadają zróżnicowane wymagania, jak i mają różny gust. Zaliczka powinna wynosić dwadzieścia procent ceny całkowitej. Nienależny wpłacać całości kwoty przed weselem, profesjonalni muzycy w sporządzonej umowie powinni posiadać zapis, iż płatności dokonać powinno się w danym terminie.