Organizowanie cyklicznych imprez firmowych ma wiele zalet. Pozwala nowym pracownikom zapoznać się z zespołem na mniej oficjalnej stopie, a przy tym doskonale bawić. Na zabawach mogą odbywać się różne gry czy konkurencje zespołowe, wprowadzające element zdrowej rywalizacji.

Organizacja hucznej imprezy

huczna impreza Imprezy mogą być plenerowe, łączone z wyjazdami, czy szkoleniami zawodowymi. Jednak zwykle są to po prostu spotkania pracownicze z dobrym jedzeniem i muzyką. Pojawia się jednak pytanie: gdzie zorganizować huczną imprezę firmową w Warszawie? Różne hotele, restauracje mają zwykle także sale bankietowe które można wynajmować, rzadziej są to lokale specjalizujące się niejako w przestrzeniach na wynajem do różnych celów. Bez dwóch zdań prym będą wiodły sale w miejscach w których serwowane jest także jedzenie. Na imprezach firmowych serwuje się zimne przekąski, takie jak kanapki, sałatki, nadziewane warzywa i makarony, jak również ciasta i różnego typu napoje. Dzięki temu pracownicy mogą wziąć w rękę kanapkę czy szklankę z piciem i jednocześnie rozmawiać z innymi osobami. Standing party ułatwia poruszanie się i integrację z innymi, w przeciwieństwie do przyjęć ,,siedzących”.

impreza w restauracji Jeśli to impreza na której mają się odbywać różne gry i zabawy integracyjne to niezbędna będzie przestrzeń w której będą mogli wygodnie się usadowić wszyscy pracownicy. Mogą siedzieć w kółku, czy w rzędach, grunt by była możliwa swobodna komunikacja. Na niektórych zabawach odbywają się też ciekawe kursy, które nie mają związku z pracą, a raczej z hobby pracowników, ich pasjami, zainteresowaniami. Polecane są kursy barmańskie podczas których każdy stworzy własnego drinka, kursy taneczne np. salsy solo, czy kursy DJ-skie. Takie szkolenia zainteresują pracowników, a przy tym pozwolą na świetną zabawę i nauczenie się nowych rzeczy. Będzie to sprzyjać integracji i bliższemu poznawaniu się. Na zabawie firmowej mogą odbyć się też pokazy barmańskie, czy kucharskie, bez opcji włączenia się pracowników w nie. Wszystko zależy od właściciela firmy i tego jaki charakter ma mieć dana impreza.

Kończąc rozważania, warto organizować imprezy dla pracowników. Im bardziej zgrana ekipa, tym lepiej będzie się im pracowało razem, a co za tym idzie – przyniosą oni wyższe zyski firmie. Impreza wcale nie musi być huczna i wystrzałowa – czasem wystarczy zorganizować ciekawy pokaz czy krótkie szkolenie, by osoby zatrudnione miło wspominały ten czas. Zawsze można też zrobić ankietę tak by każdy pracujący zagłosował na jaką imprezę najchętniej by poszedł.